W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży – Bezpieczne Wakacje

„Bezpieczne Wakacje” to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 sierpnia. Od tego dnia, aż do 7 października 2022 r. można będzie nadsyłać prace w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży, a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.

W ramach działań z zakresu profilaktyki społecznej ukierunkowanej na przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym wśród dzieci i młodzieży z terenu Podkarpacia, Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie wdrażają do realizacji XVI edycję wojewódzkiego konkurs prac plastycznych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022” oraz XII edycję wojewódzkiego konkursu dla młodzieży na profilaktyczny spot filmowy.

Konkurs na profilaktyczny spot filmowy prowadzony będzie wyłącznie na szczeblu wojewódzkim tzn. że szkoły, które przystąpią do konkursu będą przesyłały, w terminie do 7 października 2022 roku, gotowe spoty filmowe bezpośrednio do Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie. Powołana na szczeblu wojewódzkim międzyinstytucjonalna komisja dokona oceny nadesłanych prac oraz wyłoni laureatów konkursu. Powyższy konkurs jest adresowany do uczniów szkół w wieku 10 – 15 lat.

Realizacja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022”, będzie miała nieco odmienny charakter. Szkoły z naszego powiatu, które do niego przystąpią, będą przesyłały prace plastyczne w terminie do 7 października 2022 roku do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przy ulicy Wyspiańskiego 8. Międzyinstytucjonalna komisja, powołana przez policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną KPP w Mielcu, wyłoni najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych, tj. 6 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat. Prace te będą przesłane do 21 października br. do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie zostaną wyłonieni laureaci konkursu.
 
Tuż po rozstrzygnięciu konkursu na szczeblu powiatowym, przed wysłaniem prac do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu odbędzie się wręczenie nagród dla autorów prac, które zostały wyłonione przez komisję powołaną na szczeblu powiatowym. Spotkanie planowane jest w terminie między 17 a 20 października br.

W przypadku zainteresowania szkoły udziałem w przedmiotowych konkursach, informuje do zapoznania – treść regulaminów konkursowych dostępna jest na stronie internetowej podkarpackiej Policji. Zachęcamy także do zapoznania się z informacją Komendy Wojewódzkiej Policji dotyczącej XVI edycji konkursu dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa