W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Konkurs plastyczny: „Moja Polska. W setną rocznicę odzyskania Niepodległości”

SDK – mamy już pierwsze prace  – zgłoszenia – na nasz jesienny konkurs nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości…

Miło nam poinformować iż mamy już pierwsze zgłoszenia na konkurs plastyczny: „ Moja Polska.     W setną rocznicę odzyskania Niepodległości” Konkurs organizujemy wspólnie z Urzędem miasta Mielca i Obywatelskim Komitetem Obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Mielcu.

Celem konkursu jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promowanie właściwych postaw patriotycznych, utrwalanie wiedzy historycznej i budowanie świadomości obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Chcielibyśmy zachęcić do międzypokoleniowego dialogu o zmianach jakie dokonały się w Polsce na przestrzeni ostatniego stulecia. Jakie perspektywy stwarza niepodległe państwo i jak to, co miało miejsce sto lat temu wpłynęło na dzisiejsze postrzeganie pojęcia niepodległość. Jako organizatorzy mamy nadzieję przybliżyć dzieci i młodzież do wartości patriotycznych, tożsamością narodową i historią ojczystego kraju, ale również chcemy dać im możliwość nieskrępowanej wypowiedzi twórczej. Niepodległość znaczy wolność. Dlatego temat konkursu stanowi tu jedynie punkt wyjścia i zapewnia uczestnikom całkowitą swobodę w interpretacji, zarówno ideowej jak i artystycznej.

Do konkursu należy zgłaszać tematycznie wykonane prace w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż  w formacie A4, A3 i większe. Każdy uczestnik może przekazać tylko 1 pracę, wykonaną indywidualnie. Prace plastyczne należy dostarczać osobiście do Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, ul. Kusocińskiego 13 A. Ostateczny termin oddania prac upływa 31. 10. 2018 r – środa –  do godziny 18: 00.

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i udziału w konkursie. Dla najlepszych artystów przewidziane nagrody , ufundowane przez organizatorów.

Klauzula informacyjna dla uczestnika konkursu

Regulamin konkursu plastycznego niepodległość

zał 1. Oświadczenie rodzica

zał 2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

zał. 3 oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa