16 stycznia 2019 (środa) - 20:21
Slider
Image default
Informacje

Konkurs wiedzy ekonomicznej dla gimnazjalistów

W ostatnim tygodniu maja w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbył się Test Wiedzy Ekonomicznej. Swoją wiedzę z zakresu ekonomii sprawdzało 27 uczniów klas trzecich gimnazjów z Mielca i powiatu mieleckiego.

Było to kolejne działanie zaplanowane w związku z projektem „Moja droga do sukcesu”, realizowanym przez ZSE wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodego pokolenia.

1306281315 - Kopia 1497884848

Realizację projektu zainicjowano 27 kwietnia podczas Targów Edukacyjnych „I co dalej, Gimnazjalisto?”, które odbyły się w SCK w Mielcu. Młodzież, oprócz zwiedzania stoisk, miała okazję uczestniczyć w projekcjach filmów animowanych i filmu dokumentalnego o tematyce ekonomicznej oraz sprawdzić znajomość podstawowych pojęć ekonomicznych, biorąc udział w loterii.

Gimnazjaliści piszący test wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień ekonomicznych. Najlepszy z uczestników, Hubert Wejman z Gimnazjum nr 2 w Mielcu, został nagrodzony tabletem. Drugą nagrodę – aparat fotograficzny otrzymał Tomasz Tabor, również z Gimnazjum nr 2. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Kapel z Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki w postaci publikacji NBP, książek o tematyce ekonomicznej, notesów i długopisów.

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja