W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Po raz trzeci z inicjatywy Posła Fryderyka Kapinosa uczniowie z powiatu mieleckiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Sejmie RP. 

W tym roku konkurs wiedzy o Sejmie RP był dedykowany uczniom klas 7. i 8. szkół podstawowych z terenu Gminy Radomyśl Wielki. Czekał na nich  test składający się z 30 pytań, sprawdzający wiedzę z zagadnień: trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie; poprzedzony wykładem, poprowadzonym przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, dotyczącym architektury sejmowej, polskiego parlamentaryzmu oraz trybu ustawodawczego.

– Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Cieszę się, że młodzież wykazała się dużą wiedzą w tym zakresie. Dziękuję również władzom Gminy, dyrektorom szkół i nauczycielom za zaangażowanie się w konkurs – powiedział Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Konkurs swoją obecnością zaszczycili również: Agnieszka Machnik, Burmistrz Radomyśla Wielkiego; Zdzisław Lasota, Zastępca Burmistrza Radomyśla Wielkiego; Maria Należna, Sekretarz Gminy Radomyśl Wielki; Andrzej Przybyszewski, Dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół.

W konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim, wzięło udział 46 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Konrad Kieraś z SP w Radomyślu Wielkim, drugie Antoni Pryga z SP w Żarówce, a trzecie Patryk Jaszcz z SP w Radomyślu Wielkim.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie autorskie poetki Moniki Maciałek

Wiadomości Mielec

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa