W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Konkurs „Wiwat wielki Kołłątaj!”

Dom Kultury SCK zaprasza do udziału w Miejskiej Akcji Plastycznej „Wiwat wielki Kołłątaj!” objętej Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Konkurs adresowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy I-IV). Prace konkursowe przyjmowane będą od 25 marca do 15 kwietnia.

Tematem konkursowych prac plastycznych ma być 230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzieci mogą je wykonać dowolną techniką (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, itp.) w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większy niż A3. Na każdej z pracy musi się znaleźć flaga Polski, lub biało-czerwony motyw. Na konkurs można zgłosić wyłącznie jedną pracę. Może ją zgłosić rodzic, opiekun prawny, bądź przedszkole, lub szkoła podstawowa. Zdjęcie lub skan pracy plastycznej (w kolorze), wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: [email protected], najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2021 r.

Dom Kultury SCK liczy na to, że dzięki udziałowi w konkursie najmłodsi mielczanie poszerzą swoją wiedzę na temat ważnych wydarzeń z historii Polski, lepiej poznają barwy, symbole narodowe oraz święta narodowe. Przesłaniem Akcji Plastycznej jest kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku do ojczyzny i jej historii. 

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wejdą lokalni malarze i animatorzy kultury, a ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 19 kwietnia. Promowane będą prace samodzielne, zgodne z tematem, oryginalne i pomysłowe. Ważne będą także walory artystyczne oraz estetyka wykonania prac konkursowych.

Nagrodzone prace będą zamieszczone w specjalnej publikacji wraz z tekstami naszych najpopularniejszych pieśni narodowych.

Szczegóły konkursu opisuje regulamin zamieszczony na stronie internetowej SCK (https://www.kultura.mielec.pl/)

Zapraszamy do konkursu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa