W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Konkurs ,,Zamiast śmiecić – zapobiegaj” [FOTO]

Urząd Miejski w Mielcu wraz z Referatem Odpadów Komunalnych w ramach nowej kampanii edukacyjnej przeprowadził konkurs plastyczny, którego mottem przewodnim było hasło „Zamiast śmiecić – zapobiegaj”.

Jego celem była popularyzacja wiedzy na temat gospodarki odpadami komunalnymi na terenie miasta Mielca , a także propagowanie idei czystego środowiska i kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród młodzieży gimnazjalnej. Konkurs polegał na stworzeniu plakatu na temat zapobiegania powstaniu odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych, szkołach, miejscach pracy itp.

Do 24 lutego przyjmowano zgłaszane prace konkursowe, a 28 lutego zebrała się komisja konkursowa, która wybrała 5 najlepszych. Zostały one udostępnione poprzez portal Facebook Urzędu Miejskiego w Mielcu. Głosy – tzw. lajki można było oddawać do 15 marca.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło w piątek 17 marca w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Nagrody wręczali prezydent Mielca Daniel Kozdęba i wiceprezydent Jan Myśliwiec. Główną nagrodę za I miejsce (rower) otrzymał Kacper Chrabąszcz z klasy I c Gimnazjum nr 4. Jego praca otrzymała 766 głosów.

Nagrodę za drugie miejsce (rolki) otrzymała Emilia Roman z klasy I f Gimnazjum nr 3 (381 głosów) , a czytnik ebook jako nagrodę za trzecie miejsce odebrała Agnieszka Marzec (klasa I e Gimnazjum nr 4) – 170 głosów.

Joanna Szteliga

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa