Slider

Po raz dziewiąty Żarówka (gmina Radomyśl Wielki) była areną widowiskowych popisów, w których główne role odgrywały konie.

Podczas niedzielnej Parady Konnej w Żarówce pojawili się hodowcy i właściciele koni z powiatów: mieleckiego, dębickiego, kolbuszowskiego, rzeszowskiego, tarnowskiego. Byli też miłośnicy dawnych tradycji wojskowych reprezentowani przez członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej im. 5. Pułku Strzelców Konnych w Dobryninie.

W sumie licznie zgromadzeni widzowie z różnych zakątków Podkarpacia i Małopolski (byli nawet goście spod Zakopanego) mogli podziwiać około 50 koni różnych maści i ras, w tym klacze rasy małopolskiej i zimnokrwistej, które wzięły udział w czempionatach hodowlanych.

Nacieszyć oko

– Tak liczna obecność pasjonatów koni jest dowodem na to, że należy organizować takie imprezy, żeby nacieszyć zarówno oko, jak i serce – mówił Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego otwierając 9. Paradę Konną w Żarówce. – Koń od wieków związany jest z człowiekiem i myślę, że ci, którzy mieli cokolwiek w życiu do czynienia z tymi zwierzętami, darzą je wyjątkową sympatią – dodał.

Pokazy i pokazy

W trakcie Parady odbyły się konkursy powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych, wspomniane czempionaty hodowlane, pokazy zaprzęgu czterokonnego i sześciokonnego. W widowiskowy sposób zaprezentowali się członkowie Stowarzyszenia Kawalerii Konnej, którzy dali popis swoich umiejętności kawaleryjskich. Wydarzenie było także okazją do zakupu sprzętu niezbędnego w hodowli koni. Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla dzieci. Podczas eventu po raz kolejny odbyła się zbiórka pieniędzy dla Maksa Jachyma, który od ponad roku zmaga się z groźną chorobą.

Podziękowania organizatorów

– Cieszymy się, że miłośnicy koni ponownie tak licznie zawitali do naszej miejscowości. Dziękujemy licznym sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia – dziękowała jedna z organizatorek Józefa Smagacz.

Organizatorami Parady byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider