W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Informacje

Konstancja Oborska dawna właścicielka mieleckiego Pałacyku [VIDEO]

Historia życia Konstancji Oborskiej, dawnej właścicielki mieleckiego Pałacyku Oborskich.

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” przygotowało kolejny film edukacyjny, tym razem serii W KOBIECYM ŚWIECIE. Materiał poświęcony jest hrabinie Konstancji Oborskiej z domu Wołowskiej dawnej właścicielce znanego chyba wszystkim mielczanom i nie tylko Pałacyku Oborskich. 

Konstancja Oborska była związana z Mielcem przez kilkadziesiąt lat. Mieszkała wraz z mężem i synem w majątku przy dzisiejszej ul. Legionów gdzie obecnie mieści się Muzeum Historii Regionalnej. Angażowała się w wiele działań charytatywnych oraz społecznych wspierając między innymi ochronkę dla ubogich dzieci. Hrabina pochodziła z Lublina. Była córką dość majętnego i wpływowego sędziego Józefa Wołowskiego. 

Jest bardzo ciekawą i barwną postacią również jako przedsiębiorca, a z jej postacią wiąże się wiele interesujących anegdotek. 

Zapraszamy do oglądania filmu, aby dowiedzieć się jak to się stało, że Konstancja zamieszkała właśnie w Mielcu oraz ile lat była młodsza, od swojego męża, Wacława Oborskiego. 

Zachęcamy do obejrzenia. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa