W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE PRZEZNACZENIA DOMU LUDOWEGO

W dniu 25 kwietnia br. o godz. 17.00 miały miejsce konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla Wojsław dotyczące zagospodarowania Domu Ludowego przy ul. Wojsławskiej 251.
Wojsławski Dom Ludowy jest symbolem osiedla, historycznym i ważnym obiektem dla jego mieszkańców. Ze względu na zły stan techniczny obiektu Urząd Miejski w Mielcu planuje przeprowadzenie modernizacji tego budynku.

Ważnym zagadnieniem jest dla mnie budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym to Państwo tworzą odpowiadające Waszym potrzebom formy życia społeczno-kulturalnego w Domu Ludowym. Cieszy mnie Państwa obecność tutaj, w dniu, w którym rozpoczynamy pierwsze spotkanie konsultacyjne – powitał zgromadzonych Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.

W spotkaniu uczestniczyli również: wiceprezydenci Jan Myśliwiec i Tadeusz Siemek, Sekretarz Miasta Monika Szczodry, Naczelnicy i Kierownicy Biur Urzędu Miejskiego w Mielcu, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Jacek Tejchma, radny Marek Zalotyński. Spotkanie odbyło się ze współudziałem Przewodniczącego Rady Osiedla Wojsław Kamila Kagana.

Całe spotkanie prowadziła Agata Ćwięka – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego. Spotkanie odbyło się w placówce Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Mielcu w porozumieniu z Dyrektorem Biura Obsługi Placówki, Adamem Giszterem.

Pierwszym punktem programu spotkania było przedstawienie w formie prezentacji raportu z przeprowadzonej ankietyzacji, która odbyła się od 9 do 30 marca br. wśród mieszkańców Osiedla Wojsław.

Następnie Naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Gospodarki Komunalnej Norbert Jackowski przedstawił wizualizację projektu Domu Ludowego.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie przez Panią Monikę Szczodry, możliwości pozyskania środków zewnętrznych na przyszłą modernizacje budynku przy ulicy Wojsławskiej.

W dalszej części mieszkańcy Osiedla podejmowali dyskusję w niniejszym temacie, a na zakończenie wszyscy podziękowaliśmy sobie za udział w spotkaniu.

Klaudia Lenart
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia UM

 

IMG_4055-850x504

 

IMG_4067-850x504

 

IMG_4075-850x504

 

Dom-Ludowy-868x412

 

Zobacz też...