W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Konsultacje społeczne w Radomyślu Wielkim i Czerminie

Policjanci przeprowadzili kolejne konsultacje społeczne dotyczące wdrażania „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Spotkania odbyły się w Urzędzie Miasta w Radomyślu Wielkim i Urzędzie Gminy w Czerminie.
Spotkania, na których policjanci zbierają informacje o miejscach, w których występują zagrożenia, w ostatnich dniach odbyły się na terenie gminy Radomyśl Wielki i gminy Czermin. Gospodarzami spotkań byli Burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński oraz Wójt Gminy Czermin Leon Getinger.

 

W konsultacjach wzięli także udział między innymi: przewodniczący i wiceprzewodniczący rad gmin, radni gminni i powiatowi, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, sołtysi wsi na terenie gmin, kierownicy jednostek organizacyjnych, przewodniczący rady osiedla, pracownicy urzędów oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Z ramienia policji w spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Lesław Zdziebło, Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Czerminie, dzielnicowi, policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz oficer prasowy.
Podczas obu spotkań uczestnicy przekazali wiele cennych uwag, które będą ważne w tworzeniu mapy zagrożeń na terenie powiatu mieleckiego i poszczególnych gmin. Policjanci zobowiązali się także do pomocy w realizacji kilku bieżących zadań, które zostały przedstawione podczas konsultacji. Uczestnicy spotkania przekazali policjantom wiedzę na temat miejsc, gdzie dochodzi do gromadzenia się młodzieży, zjawisk patologicznych takich jak spożywanie alkoholu. Poinformowali także o miejscach niebezpiecznych w związku z wydarzeniami w ruchu drogowym.
Komendant podinsp. Lesław Zdziebło w podziękowaniu za udział w konsultacjach podkreślił, że opinie i wnioski zebrane w czasie spotkań są najistotniejszym czynnikiem, który pomoże stworzyć mapę zagrożeń na terenie powiatu mieleckiego.

 

iii  p[kkp

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa