W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Kontrakt PZL Mielec z rumuńskim MSW

Mielecka fabryka dostarczy do Rumunii nawet 12 śmigłowców Black Hawk. Nawet, bo przetarg miał charakter ramowy. Do Rumunii na pewno jednak trafią cztery śmigłowce.

Rumuńskie Ministerstwo Spraw Wewnetrznych ogłosiło przetarg na dostawę wielozadaniowych śmigłowcow w dwóch konfiguracjach – do operacji lądowych i morskich, w tym do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, ewakuacji medycznej i pożarniczej.

PZL Mielec przygotowała ofertę wspólnie ze swoimi rumuńskimi partnerami – firmami Romaero i Deltamed. Z tą pierwszą firmą w ubiegłym roku mielecka fabryka podpisała porozumienie o budowie wspólnego centrum serwisowego w Bukareszcie (w razie wyboru maszyny proponowanej przez PZL Mielec). Wygląda więc na to, że i ta inwestycja dojdzie do skutku.

Jak donosi portal branżowy defence24.pl, powołując się na rumuńskie media, rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło 17 września. Jak już wspominaliśmy, umowa będzie miała charakter ramowy i będzie obowiązywać przez cztery lata. PZL Mielec na pewno dostarczy tamtejszemu MSW cztery śmigłowce (zamówienie podstawowe) o wartościu 93,5 mln euro. Docelowo ma ich być jednak 12. Wartość całego kontraktu sięgnęłaby aż blisko 273 mln euro.

Mielecka fabryka (należąca do koncernu Lockheed Martin) pokonała w przetargu włoską grupę Leonardo oraz Airbusa. Ten pierwszy producent wszął jeszcze procedurę odwoławczą.

Fot. PZL Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa