W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Okres przedwakacyjny i wakacyjny to czas, kiedy dzieci i młodzież, ale również dorośli wyruszają na wycieczki czy wyjazdy turystyczne, często wybierając autokar jako środek lokomocji.

Policjanci mieleckiej drogówki sprawdzają stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty i zezwolenia oraz trzeźwość, aby letnie wyprawy charakteryzowały się nie tylko radością i odpoczynkiem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem.

To ważne elementy, które wpływają na bezpieczeństwo letnich wypraw. Gdy informacja o planowanym wyjeździe trafia do mundurowych, ci pojawiają się w wyznaczonym miejscu i przeprowadzają szczegółową kontrolę. Skupiają się na sprawdzeniu stanu technicznego autobusu, stanu opon, systemów hamowania, oświetlenia oraz obecności apteczek i gaśnic. Autokar przewożący dzieci musi być oznakowany żółtą tabliczką za szybą.

Kontrolę autokaru może zgłosić każdy. Wystarczy skontaktować się osobiście lub telefonicznie z mielecką komendą. Ważne jest, aby zgłoszenie było zrobione z wyprzedzeniem, aby policjanci mieli czas na odpowiednie przygotowanie się do działania.

Szczegółowe informacje na temat zgłaszania kontroli autokaru można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, w zakładce ruch drogowy.

Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych! Zgłoś kontrolę

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa