W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kontrole drogowe policji podczas okresu świątecznego

Aby zadbać o bezpieczeństwo podczas trwania Świąt Wielkanocnych, mieleccy policjanci wzmożą kontrole drogowe na terenie naszego powiatu.

Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość kierujących, przestrzeganie limitów prędkości oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Podróżujmy zgodnie z przepisami, wspólnie zadbajmy o to, aby nadchodzące Święta były bezpieczne.

Corocznie, okres świąteczny jest dla policjantów czasem wzmożonych działań prewencyjnych. Zwiększony ruch na drogach spowodowany podróżowaniem do rodzin stwarza większe ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Chcąc ograniczyć liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, ale również tych mniej niebezpiecznych zdarzeń drogowych, policjanci zintensyfikują swoje działania na drogach powiatu mieleckiego.

Podczas służby policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracać będą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykorzystując laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu oraz służbowe pojazdy wyposażone w widorejestratory. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez użytkowników pojazdów oraz właściwe przewożenie dzieci w samochodach. Działania policjantów bezwzględnie dążyć będą do eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących.

Policjanci przypominają również o zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach.

Zakaz ten obowiązuje w dniach:

  • 16 kwietnia br. od godz. 18.00 do 22.00,
  • 17 kwietnia br. od godz. 8.00 do 22.00,
  • 18 kwietnia  br. od godz. 8.00 do 22.00

Każdy z nas będąc kierowcą może zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Jedź ostrożnie! Wspólnie zadbajmy o to, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były bezpieczne i szczęśliwe.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa