W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kontrowersje związane z koronawirusem na Pielgrzymce Tarnowskiej

Po zakończeniu tegorocznej PPT, w której brały udział trzy grupy mieleckie – 16,17 i 18 pojawiło się wiele informacji o sytuacji w jednej z grup pielgrzymkowych związanych z pandemią. W tej sprawie wypowiedział się dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej ks. Zbigniew Szostak, którą to wypowiedź publikujemy w całości.

„W związku z manipulowaniem informacjami przekazanymi przez rzecznika Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i bezkarnym przekazywaniem kłamstw przez inne media informuję, że Pielgrzymka Tarnowska wczoraj powróciła z Częstochowy i u nikogo nie stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Prawdą jest, że jedna osoba z grupy 14 jest zakażona – ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jest to pielęgniarka z okolic Szymbarku, która wraz z córką była w czwartym dniu na pielgrzymce, czuła się dobrze i nie miała żadnych oznak zakażenia. Po powrocie do domu córka, która nie brała udziału w pielgrzymce, źle się poczuła, dlatego matka postanowiła wykonać dobrowolny test u drugiej córki oraz u siebie. Okazało się, że córka jest zdrowa, ale matka ma wynik pozytywny. Decyzją sanepidu, któremu przekazano listy uczestników tej grupy, osoby z autobusu, którym wracała pielęgniarka (50 osób) zostały skierowane na kwarantannę. Pozostali pielgrzymi z grupy 14 nie są objęci kwarantanną, ale też z racji odpowiedzialności i solidarności z pozostałymi nie pojechali w dniu dziewiątym do Częstochowy, aby nie stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia. Reprezentowała ich w zastępstwie delegacja duchowych pielgrzymów.

Dziękując wszystkim za zainteresowanie się Pieszą Pielgrzymką Tarnowską, prosimy o sprostowanie fałszywych informacji. Informujemy, że o rozwoju wydarzeń i decyzjach sanepidu będziemy informować zainteresowanych”

Ks. Zbigniew Szostak, Dyrektor PPT.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa