W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Konwent Samorządów Powiatu Mieleckiego [FOTO]

W siedzibie mieleckiego starostwa odbył się dziś Konwent Samorządów Powiatu Mieleckiego.

Lokalni samorządowcy spotkali się w czwartek, 7 stycznia, na pierwszym w 2021 roku konwencie. Jego podstawowym tematem, po raz kolejny z rzędu, była współpraca w zakresie utworzenia powiatowego transportu zbiorowego. Podczas spotkania dyskutowano m.in. na temat sposobów podziału kwoty wymaganego 10% udziału minimalnego gmin w kosztach funkcjonowania transportu publicznego w 2021 roku. 

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, wójtowie, burmistrzowie i delegowani przedstawiciele poszczególnych urzędów gmin, a także dyrekcja i pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Spotkanie otworzył z kolei Ryszard Krawiec, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który przedstawił zebranym informację dotyczącą ukończenia na terenie powiatu mieleckiego budowy monitoringu powodziowego – w ramach punktu poświęconego samorządowym sprawom bieżącym. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa