W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video Wywiady

Koronawirus. Ćwiczenia przed mieleckim szpitalem [FOTO, VIDEO]

Przed dwoma szpitalami w województwie podkarpackim – to jest przy szpitalu w Mielcu (Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego) oraz przy szpitalu w Przemyślu (Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio) 4 marca 2020 r. odbyły się ćwiczenia organizowane przez wojewodę podkarpackiego.

Podczas ćwiczeń Państwowa Straż Pożarna, we współpracy z personelem szpitali, rozstawiła namioty pneumatyczne, które mogą w razie konieczności posłużyć do przygotowania pomieszczeń do wstępnej selekcji potencjalnych zainfekowanych osób, gdzie zajmować się nimi będzie personel medyczny.

Podkreślam, że są to tylko i wyłącznie ćwiczenia polegające na sprawdzeniu możliwości technicznych sprzętu w powyższym zakresie oraz zweryfikowaniu funkcjonujących procedur i należy zachować spokój – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego

Mielecki szpital jest przygotowany na leczenie koronawirusa. Mamy na oddziale odpowiednie izolatki. Oddział jest podzielony na parter i piętro. Obecnie cały parter oddziału jest przeznaczony tylko i wyłącznie pod ewentualne osoby z zakażeniem tego rodzaju wirusa. Sami nie wiemy jaka to będzie epidemia, ale jeśli to będzie duży zakres przypadków, to taka pomoc strażaków nam się przyda, bo będziemy zabezpieczeni na przyjmowanie większej liczby pacjentów – informuje lek. Józef Sznajder, ordynator mieleckiego oddziału zakaźnego.

Państwowa Straż Pożarna dysponuje namiotami pneumatycznymi, które można bardzo szybko rozstawić w danym miejscu. Konstrukcja jest bardzo lekka, bo namiot można bardzo szybko przenieść. Namioty mają własne oświetlenie, a także ogrzewanie – informuje Łukasz Kapinos komendant PSP w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa