W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Kradzież i awantura w sklepie

Za kradzież rozbójniczą i groźby karalne odpowie 34-letni mieszkaniec Mielca, który ukradł 2 kremy z supermarketu, warte około 15 zł.

Natomiast jego kolega odpowie za groźby karalne. Gdy sprawcy zostali ujęci przez pracowników ochrony sklepu, wyrywali się, byli agresywni i wulgarni. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli już zarzuty. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, w jednym ze sklepów na terenie Mielca. 34-letni mężczyzna, w trakcie zakupów, ukradł 2 kremy o wartości 14.98 złotych. Po przejściu przez linię kas, mężczyznę ujęli ochroniarze. Sprawca kradzieży był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi, a następnie zaczął się wyrywać, usiłując opuścić sklep. O zdarzeniu została poinformowana policja.

W trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji, do sklepu wszedł drugi mężczyzna, który został rozpoznany przez pracowników ochrony, jako wspólnik sprawcy kradzieży. Mężczyzna ten wykrzykiwał, w kierunku interweniujących policjantów słowa wulgarne, uderzył pięścią w plastikową kurtynę, odgradzającą przestrzeń handlową od magazynu i pomieszczenia ochrony, gdzie odbywała się interwencja, usiłując wedrzeć się tam siłą. Meżczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do mieleckiej komendy. Obaj byli nietrzeźwi.

Przestępstwo popełnione przez pierwszego 34-latka zostało zakwalifikowane, jako kradzież rozbójnicza i groźby karalne, ponieważ sprawca, chcąc zachować skradzione przedmioty, bezpośrednio po kradzieży, użył przemocy wobec osoby, która próbowała go powstrzymać. Natomiast jego 34-letni kolega odpowie za grożby karalne.

Na wniosek mieleckich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonch na odległoś mniejszą niż 100 metrów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa