W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” ogólnopolska akcja profilaktyczna [FOTO]

Mieleccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz załogą strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, spotkali się z miłośnikami zimowych zabaw. Odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” promowali konkurs plastyczno-filmowy oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek, na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, w trakcie zabaw na śniegu. Zasady te przedstawili asp. Jerzy Ossoliński oraz asp. Marek Bytnar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, sierż. szt. Ewelina Ziemba, asp. Grzegorz Tomczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz strażacy z KP PSP w Mielcu.

Prelegenci podkreślali, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Funkcjonariusze przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto omówili, jakie nieszczęśliwe wypadki oraz zagrożenia mogą zdarzyć się w domu lub na drodze, jednocześnie zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Na potrzeby działań policjanci ogłosili konkurs plastyczny pn. „Bezpieczne Ferie 2021” , w który z chęcią zaangażowali się najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. Do wzięcia w nim udziału zachęcał dyrektor Adama Jastrząb wraz z wicedyrektor Joannę Dul-Wolanin. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, jakie mogą zdarzyć się podczas zimowego wypoczynku. Było to również podniesienie świadomości dzieci co do zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami obcymi, pobudzenie wyobraźni i twórczości plastycznej najmłodszych.

Piątkowe spotkanie z najmłodszymi było wspaniałą okazją do ogłoszenia wyników konkursu i uhonorowania nagrodami laureatów. Zwycięskie prace zostały wyłonione przez członków komisji konkursowej, w której skład weszli podinsp. Marta Lechowska – Naczelnik Wydziału Wspomagającego KPP w Mielcu, kom. Bartosz Gracz – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Mielcu, podkom. Marek Opiela – który zajmuje Jednoosobowe Stanowisko ds. skarg i wniosków oraz dyscyplinarnych, jednocześnie Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Mielec oraz asp. szt. Tomasz Mroczek – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Mielcu i sierż. szt. Ewelina Ziemba – profilaktyk społeczny KPP Mielec.

Laureaci oraz osoby wyróżnione odebrały nagrody w postaci kasków rowerowych ufundowanych przez Komendę Główną Policji oraz Ministerstwo Sprawiedliwości, a także książki i kamizelki odblaskowe ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Mielec.

  • I miejsce zajęła Marysia Gołąbek z klasy IIB, SP nr 3 w Mielcu
  • II miejsce zajęła Zuzanna Czuchra z klasy IC, SP nr 3 w Mielcu
  • III miejsce zajęła Weronika Rzemińska z klasy IIB, SP nr 3 w Mielcu

Wyróżnienia otrzymali: Zosia Gajda, Maciej Myjak, Igor Głodzik, Wiktoria Nikodem, Olga Inczewska, Igor Szlęk oraz Bartłomiej Leś.

Wszyscy uczestnicy wykazali się duży talentem i pomysłowością. Mamy nadzieję, że za rok ponownie się zobaczymy podsumowując drugą edycję konkursu „Bezpieczne ferie 2022”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa