W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – akcja mieleckich policjantów

Mieleccy policjanci realizując zadania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Codziennie podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom półkolonii oraz obozów.

Dbają także o bezpieczeństwo wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić czas na wolnym powietrzu lub nad akwenami na terenie powiatu mieleckiego.

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych okres wakacji to czas wzmożonej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz instytucjami organizującymi letni wypoczynek. Policjanci odwiedzają półkolonie na terenie całego powiatu mieleckiego, a dzielnicowi podczas obchodu, posiłkując się ulotkami profilaktycznymi promującymi akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, rozmawiają z mieszkańcami Mielca i okolic.

W weekend odbyło się spotkanie z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi odpoczywającymi nad zbiornikiem wodnym w Otałęży. Tam, na terenie przystani „Bryza”, policjanci rozmawiali z plażowiczami o tragicznych w skutkach wypadkach na wodzie, spowodowanymi chociażby przez nietrzeźwe osoby korzystające z kąpieli wodnych. Głównym celem działań „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma doprowadzić do ograniczenia utonięć.

Podczas działań informacyjno-edukacyjnych funkcjonariusze mówili o założeniach IV edycji ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zapraszając jednocześnie doh udziału w organizowanym konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości