W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, akcja policji na „Tropicanie”

Mieleccy policjanci zapraszają do wzięcia udziału w działaniach „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które odbędą się w niedzielę 1 sierpnia w godzinach od 13 do 16, na terenach rekreacyjnych „Tropicana” w Mielcu. Policjanci wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ratownikami medycznymi z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Nadleśnictwem Tuszyma oraz Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Mielcu, prowadzić będą konkursy oraz pokazy pierwszej pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego bezpiecznego wypoczynku.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

W najbliższą niedzielę, mieleccy policjanci przeprowadzą działania w ramach akcji na plaży „Tropicana” przy ulicy Kolejowej w Mielcu. Każdy może przyłączyć się do służb i poznać tajniki pracy policjantów, strażaków, leśników, jak również ratowników medycznych. Każda z służb zaprezentuje swój sprzęt, a głównym przesłaniem działań będzie bezpieczeństwo nad wodą oraz ratowanie życia w sytuacji zagrożenia. Plażowicze będą mogli zobaczyć akcję ratowniczą przeprowadzoną przez ratowników wodnych i medycznych oraz strażaków i obserwować, jak wygląda udzielanie pomocy osobie tonącej. Najmłodsi poznają zasady bezpiecznej kąpieli, młodzież – bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Na dzieci czeka wiele konkursów z nagrodami i atrakcji, a na dorosłych dużo cennych rozmów z doświadczonymi ratownikami oraz pracownikami innych służb.

Policyjne działania wspiera Urząd Miasta w Mielcu, Starostwo Powiatowe w Mielcu, firma Froneri Polska z siedzibą w Mielcu oraz hurtownia artykułów biurowych Xerima.

Zapraszamy do wspólnej bezpiecznej zabawy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa