W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- moc atrakcji nad Jeziorem Tarnobrzeskim [FOTO, VIDEO]

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”- to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna, której jedną z odsłon jest Piknik Plenerowy nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Na plażowiczów i uczestników spotkania czekało wiele atrakcji m.in. konkursy, zabawy tor sprawnościowy w alkogoglach oraz ćwiczenia służb ratownictwa wodnego. Działania zainicjowane zostały przez Wojewodę Podkarpackiego Teresę Kubas-Hul. Podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka.

Każdego dnia, policjanci starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu, ale też turystom odwiedzającym nasz region. W tym celu współpracują z innymi służbami, dla których niesienie pomocy jest tak samo ważne.

Wczoraj, nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyła się inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są mieszkańcy Tarnobrzega – dzieci i młodzież oraz turyści przebywający w regionie.

Piknik nad Jeziorem Tarnobrzeskim, został zorganizowany z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka.

W trakcie pikniku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przygotowali stoiska informacyjne, na których mundurowi przekazywali wiele przydatnych informacji dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, dotyczącym zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz quizach edukacyjnych. W dalszej części spotkania, policjanci rozdawali ulotki informacyjne i opowiadali na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci i młodzież chętnie udzielała odpowiedzi policjantom na zadawane pytania, które dotyczyły numeru alarmowego 112.

Asp. szt. Edyta Draus wspólnie z st. asp. Jerzym Ossolińskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy pomocy alkogogli (okularów pokazujących rozmyty obraz widziany przez nietrzeźwego kierowcę) ostrzegali dorosłych o konsekwencjach kierowania pojazdami po alkoholu.

Oklaskami witano patrol konny, który przybył nad Jezioro Tarnobrzeskie. O policyjnej służbie na koniach opowiadał mł. asp. Marek Kopczyk i sierż. szt. Marcin Uchański z Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Chętni mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży ochrony kolei.

Niecodzienną atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia ćwiczeń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W pokazach uczestniczyli policjanci, strażacy PSP i OSP, wśród nich grupa dronowa PSP Przeworsk, WOPR Tarnobrzeg.

Prowadzone działania były ukierunkowane na zwiększenie i poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa