W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Królewski repertuar w Sali Królewskiej [FOTO]

Sala Królewska wypełniła się po brzegi w oczekiwaniu na niedzielny (7 lipca) koncert dwóch młodych pianistek z Koszalina.

Siostry Gabriela i Julia Bortnowskie, laureatki nagród na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”, w tym nagrody dyrektor SCK w Mielcu, Joanny Kruszyńskiej, przygotowały na swój mielecki koncert „królewskie” utwory – kompozycje Beethovena, Liszta, Chopina, Prokofiewa i de Falli. Było więc wszystko to, co publiczność lubi najbardziej. 

Ponadgodzinny koncert był trzecią odsłoną naszego Mieleckiego Festiwalu Muzycznego, odsłoną z muzyką klasyczną. Recital w wykonaniu młodych pianistek przypadł do gustu naszej publiczności, którą w atmosferę salonów muzycznych epoki Beethovena, Liszta i Chopina wprowadzał Piotr Wyzga, dorzucając też garść informacji o wykonawczyniach. Zapowiadając na przykład finałowy duet sióstr zdradził sekret, że często przy wspólnych wykonaniach dochodzi do lekkich scysji między pianistkami, stąd organizatorzy – aby uniknąć ewentualnych problemów – zadbali o dwa fortepiany. Żartobliwa anegdota nie została zweryfikowana, bo siostry w pełni współpracowały podczas finałowego „Tańca hiszpańskiego” Manuela de Falli, utworu niezwykle energetycznego i pełnego emocji. 

Dziękujemy za piękny koncert artystkom. Dziękujemy nieocenionej mieleckiej publiczności! Do zobaczenia na koncercie IV MFM już 17 lipca. Marek Dyjak wystąpi w Pałacyku Oborskich w utworach Przemysława Gintrowskiego.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa