W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kronospan oraz Strefa Płyt Magmar pomogli rodzinie z Mielca

Nasza redakcja otrzymała informację od firmy Kronospan, które publikujemy w całości.

Nowa kuchnia na nowy start 

Są takie historie, w które trudno uwierzyć, bo pisze je samo życie. Tak jest w przypadku rodziny z Mielca, której danych, w trosce o nich, nie podamy w tej informacji. Tworzy ją mama i dorosły, niepełnosprawny syn. Kronospan i Strefa Płyt Magmar Mielec zaprojektowali  i wykonali dla nich kuchnię szytą na miarę. 

Od momentu, gdy  Mateusz (imię zmienione), przyszedł na świat, zaczęła się walka o jego życie. Im starszy był Mateusz, tym bardziej wypełniała się jego karta medyczna. Każda wizyta u lekarza kończyła się nową diagnozą i kolejną chorobą: mózgowe porażenie, zaburzenia chodu, zaburzenia napięcia mięśniowego, skolioza, padaczka lekooporna, upośledzenie umysłowe, choroba refluksowa przełyku, astma oskrzelowa, bezdechy centralne i obturacyjne, torbiel pajęczynówki… I to nie wszystkie jego choroby. 

Janina (imię zmienione) walczy o syna każdego dnia. I tak od  ponad 20 lat. Lekarze, rehabilitacja, leki. Samotność w walce, w której nikt nie może jej zastąpić. Dzięki niej Mateusz żyje najlepiej jak może. Realizuje swoje pasje i marzenia. Oboje cieszą się każdym dniem, bo każdy jest wyjątkowo cennym darem. Nawet takie dni, jak ten, gdy Janina dowiedziała się, że uwagę będzie musiała dzielić między choroby syna i swoją – nowotwór.  

Nawet, wtedy gdy życie zmusiło ją do wyprowadzenia się z własnego mieszkania, nie załamała się. Stanęła do walki i rozwiązała problem z pomocą życzliwych jej ludzi. 

Wynajęła mieszkanie, które remontuje. Kto choć raz budował dom albo remontował mieszkanie wie, że koszty są ogromne. Skromny budżet nie starcza na wiele. I tu z pomocą pojawiły się firmy Kronospan i Magmar z Mielca. 

Właściciele firmy Magmar, która należy do ogólnopolskiej sieci Strefy Płyt, nie wahali się nawet przez chwilę czy podjąć się realizacji projektu. –  Poznaliśmy historię tej rodziny i nie mieliśmy wątpliwości, że to osoby, którym trzeba pomóc – mówi Dariusz Marzec, współwłaściciel Magmar. 

–  Meble do tak charakterystycznego pomieszczenia, które jest wąskie, niewielkie, ale wysokie trudno byłoby znaleźć w sklepach. Dlatego kuchnię zamierzyliśmy, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy od podstaw. W kolorystyce postawiliśmy na klasyczne, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe połączenie szarości z pięknym, złotym brązem blatu – opisuje projekt Mariusz Magda, współwłaściciel Magmar Mielec. 

Płyty i blaty do wykonania mebli do kuchni oraz szafy i komody przekazał Kronospan Mielec. Firma kupiła także nowy sprzęt AGD do kuchni. Magmar zaprojektował, wykonał i wykończył meble oraz kupił rodzinie zmywarkę. Kronospan: lodówkę, piekarnik, płytę gazową, okap i zlew. 

Pani Janina, jest bohaterką. Takie kobiety jak ona, codziennie mierzą się z przeciwnościami losu i nie poddają się. Są silne, walczą, żeby ich dzieci, przekraczały granice wyznaczone przez chorobę – mówi Dagmara Mach, członek zarządu Kronospan Mielec. – Często same tracą podczas walki zdrowie. Nie skarżą się, nie proszą o współczucie, a gdy zwracają się o pomoc, to tylko wtedy, gdy już wszystkie inne możliwości zawiodły. Takim rodzinom mamy obowiązek pomagać, bo to pomoc, która zaprocentuje, realnie zmieni ich życie. Od początku do końca rodzina brała udział w projektowaniu mebli, które zostały wykonane specjalnie dla nich i z myślą o ich komforcie – dodaje. 

Firma pomaga rodzinom, instytucjom i organizacjom z Mielca m.in. przekazując produkty Kronospan. Trzem mieleckim rodzinom przekazano meble zaprojektowane dla dzieci przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, na konkurs KronodesignDzieciom. 

Fot. Kronospan i Magmar Mielec przekazały dla rodziny meble i sprzęt kuchenny. 

Fot. Meble wykonano pod wymiar kuchni.

Zobacz też...