W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Krwiodawstwo w Zespole Szkół Budowlanych

Uczniowie mieleckiego Zespołu Szkół Budowlanych należący do klubu Honorowych Dawców Krwi co roku oddają kilkadziesiąt litrów krwi. Cennym darem życia podzielili się po raz kolejny. 

Każdego roku w szkole organizowane są spotkania z przedstawicielem Regionalnego Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mielcu, dedykowane uczniom, którzy niedawno osiągnęli pełnoletność lub są tuż przed osiemnastymi urodzinami. W trakcie prezentacji i rozmowy z pracownikiem RCKiK w Mielcu młodzież ma szansę dowiedzieć się, jakie konsekwencje niesie za sobą oddawanie krwi, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem. Takie spotkanie miało miejsce również w tym roku.

We wrześniu 2020 w ZSB została zorganizowana pierwsza akcja oddawania krwi. Młodzież, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, udawała się do punktu krwiodawstwa w celu podzielenia się swoją krwią. Jedynie w pierwszym miesiącu nauki uczniowie ZSB oddali przeszło 14 jej litrów.

Ze względu na wymagany okres przerwy pomiędzy donacjami, kolejne wyjścia rozpoczęły się w listopadzie. 

created by dji camera
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa