W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Sport

Kryterium rowerowe dookoła mieleckiego lotniska

W najbliższą niedzielę 27 września br. (stat godz.10) na Husqvarna-Gardner-Tarapata 3.  – odbędzie się kryterium rowerowe dookoła mieleckiego lotniska. Będą to już trzecie w pełni profesjonalne zawody kolarskie szosowe zorganizowane w naszym mieście.

Start i meta będą zlokalizowane na ul. COP-u na wysokości trzech firm, które objęły zawody patronatem honorowym. Są to: Husqvrna Group, Gardner Aerospace oraz Firma Tarapata.

Trasa zawodów będzie prowadzić ul. COP-u oraz ul. Lotniskową dookoła mieleckiego lotniska, a na odcinku kilkuset metrów będzie przecinać pas startowy naszego lotniska.

150 kolarzy do przejechania będzie miało 3 pętle, każda po 6 km, co w sumie daje 18 km szybkiej jazdy z elektronicznym pomiarem czasu.

Zawodnicy wystartują z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czasu co 30 sekund w kolejności ustalonej uprzednio przez organizatora wyścigu. Kolarze nie mogą korzystać z pomocy innych zawodników, a więc nie mogą jechać parami lub grupami; w przypadku gdy jeden doścignie drugiego na trasie wyścigu musi go wyprzedzić lub zachować co najmniej dwudziestopięciometrowy odstęp.

Organizatorzy zapewnią dla wszystkich uczestników unikalne pamiątkowe medale, a dla najlepszych niecodzienne ręcznie wykonane statuetki. Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych i w kategorii OPEN. Tradycyjnie każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa