W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Krzysztof Krawiec szyje fantazyje – wystawa

Zapraszamy na wernisaż „Krzysztof Krawiec szyje fantazyje” do Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

KRZYSZTOF KRAWIEC urodził się w Mielcu, w 1973 roku. Ukończył PLSP im. P. Michałowskiego w Rzeszowie. Studia na ASP  Poznaniu.

Zajmuje się z pasją malarstwem, grafiką użytkową i ilustracją. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych min. w Krakowie, Rzeszowie, Sandomierzu, Przemyślu, Mielcu oraz w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki na Zamku w Nidzicy. Brał udział w wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych m.in w Londynie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Meksyku, Australii, Włoszech, Finlandii, Rumunii, Belgii, Chorwacji, Francji, Grecji, Bułgarii, Szwajcarii i na Litwie. Od lat z zamiłowaniem tworzy ilustracje do bajek dla dzieci, periodyków i tomików poezji.

Jest autorem projektów kilkuset okładek do książek oraz płyt. Jego chlubą jest zilustrowanie pięciu książek reedycji serii „Czarnoksiężnika z Oz”. W latach 1999-2002 publikował swoje rysunki na łamach miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Jego ulubionym stylem w sztuce jest niewątpliwie surrealizm, esoteric, mystic, fantasy oraz realizm magiczny.

Zdobył m.in: Grand Prix ART DEA w Warszawie w kategorii Malarstwo, Złoty Medal Konfrontacje’98 w Lesznie w dziale grafiki i rysunku, Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Złoty Medal w Międzynarodowym Biennale Exlibrisu Boguszów-Gorce, Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Cyfrowej w Częstochowie, Srebrny Medal w Ogólnopolskim Biennale Miniatury Cyfrowej w Płocku, Honorową „Niebieską Wstążkę” FIAP Fédération Internationale de l’Art Photographique.

Zapraszamy na otwarcie wystawy !!

Wernisaż wystawa ilustracji i grafiki Krzysztofa Krawca pt.”Krzysztof Krawiec szyje fantazyje” – 8 maja, godz. 17, galeria MBP.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa