W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Krzysztof Lipka i Rudolf Cuzić w siódemce kolejki!

Jeden zamurował bramkę, a drugi rzucał i asystował. Mowa rzecz jasna o Krzysztofie Lipce i Rudolfie Cuziciu, którzy poprowadzili Stal do wysokiego zwycięstwa 29:17 nad Chrobrym Głogów i w pełni zasłużenie zostali wyróżnieni przez portal SportoweFakty.pl

Redakcja tak uzasadniła swój wybór:
Krzysztof Lipka: „Jeśli Stal wygrywa, to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że Lipka przyłożył do tego swoją rękę nie tylko jako trener. Z Chrobrym Głogów od pierwszej minuty złapał rytm bronienia. Jego koncert rozkręcił się po przerwie.

W drugiej części dał się pokonać tylko sześć razy, odbijał piłki, nawet gdy był z góry skazany na niepowodzenie. Wykręcił niebotyczne statystyki – 16 parad i 50 proc. skuteczności. Nic dziwnego, że gracze Chrobrego wracali z Mielca z podkulonymi ogonami (29:17).”
Rudolf Cuzić: „Takiego startu nie miał nawet Oleksandr Kyrylenko, kilka miesięcy temu wielbiony przez mieleckich fanów. Cuzić to zawodnik jeszcze efektowniejszy i jednocześnie mniej chimeryczny. Z Chrobrym Głogów decydował się na szarże, wybierał nieszablonowe rozwiązania i przeważnie trafiał. 32-latek dołożył kilka wyśmienitych asyst, do czego wszyscy się przyzwyczaili. Razem z Wiktorem Kawką dobili przeciwników, mocno zniechęconych do walki przez Krzysztofa Lipkę.”
Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/725901/siodemka-13-kolejki-pgnig-superligi
Gratulujemy i w Szczecinie liczymy na powtórkę!

 

Krzysztof Lipka z nominacją do tytułu gracza serii!

„Jak wino, im starszy tym lepszy” – te słowa powtarzane są jak mantra przy okazji każdego genialnego występu Krzysztofa Lipki. Kolejny raz grający trener Stali dał popis podczas starcia z Chrobrym Głogów, gdzie jego skuteczność obron wynosiła ponad 50%. To głównie dzięki niemu „Czeczeńcy” odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo wygrywając 29:17.
Postawę „Lipy” docenili również dziennikarze, którzy nominowali go do tytułu gracza serii. Obok Krzyśka wyróżnieni zostali Alex Dujszebajew z PGE VIVE Kielce oraz Mateusz Zaremba z Pogoni Szczecin.
Aby oddać głos na zawodnika i jednocześnie trenera „Biało-Niebieksich” wystarczy kliknąć w poniższy link, który przekieruje Was na oficjalny, facebookowy profil PGNiG Superligi. Tam wystarczy już tylko kliknąć ikonkę przyporządkowaną Krzyśkowi, a w tym przypadku jest to serce.

Link do głosowania: https://www.facebook.com/PGNiGSuperliga/photos/rpp.1509171645765424/2097391393610110/?type=3&theater

,

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa