W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Krzysztof Ślęzak zdobył tytuł Mielczanina Roku 2019 i 2020 [FOTO, VIDEO]

Na scenie między koncertami w trakcie Dni Mielca nagrodę Mielczanina Roku przez publicznością, odebrał Krzysztof Ślęzak z rąk Prezydenta Wiśniewskiego, Wicestarosty Andrzeja Bryły, a także Dyrektora Wydawnictwa Grzegorza Darłaka i Redaktora Naczelnego Arkadiusza Łysonia.

Krzysztof Ślęzak od zawsze związany z Mielcem. Kierowana przez niego SSE EURO-PARK Mielec była wyróżniającą się strefą promującą Mielec, zawsze zajmowała czołowe miejsca w rankingu stref w Polsce.

W 2005 r. powierzono mu funkcję dyrektora Oddziału ARP SA. we Wrocławiu, misję zorganizowania podstrefy w gminie Kobierzyce koło Wrocławia w ramach Tarnobrzeskiej SSE i nałożono odpowiedzialność za realizację międzynarodowej umowy zawartej pomiędzy polskim rządem oraz koreańskimi firmami z grupy LG.

W latach 2005-2009 m.in. koordynował i kierował inwestycjami polegającymi na budowie, na terenie dotychczas uprawianym rolniczo, dwupasmowych dróg wraz z kanalizacją i potężnymi zbiornikami retencyjnymi, stacji i linii elektroenergetycznych, sieci wodociągowych, gazowych i telekomunikacyjnych, o parametrach kilkukrotnie większych niż w mieleckiej strefie.

W lokalnej prasie porównywano rozmach inwestycyjny do budowy Huty Katowice. W rezultacie działań Podstrefy w Kobierzycach powstało kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy. Dzisiaj jest to miejsce największej inwestycji zagranicznej ostatnich lat w Polsce.

W 2009 roku Krzysztof Ślęzak powrócił do Mielca na “swoje stanowisko” – zastępcy dyrektora oddziału, zajmując się rozbudową i rozwojem strefy. W lipcu 2014 roku wieloletni dyrektor oddziału – Mariusz Błędowski, przechodząc na emeryturę, wskazał na swojego następcę Krzysztofa Ślęzaka, który pełnił funkcję dyrektora Oddziału ARP S.A. w Mielcu do marca 2020 roku.

Za swoją działalność został uhonorowany w 2016 roku tytułem Pozytywny Mielczanin, przyznawanym przez Prezydenta Mielca. W tym okresie równocześnie pełnił funkcję dyrektora Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu i Mielcu. Na terenie TSSE Wisłosan wielu przedsiębiorców zadeklarowało rozpoczęcie nowych inwestycji, z kolei w Mielcu na terenie strefy do 2020, oprócz pozyskania nowych przedsiębiorców, Oddział ARP w Mielcu zrealizował duże inwestycje infrastrukturalne (drogi, sieci kanalizacyjne i wodociągowe, energetyczne i cieplne), a także wybudował hale przemysłowe, w których inwestorzy rozwijają swoje technologie i wciąż zatrudniają nowych pracowników.

W wyniku owocnej współpracy z samorządami, za czasów Krzysztofa Ślęzaka, utworzone zostały nowe podstrefy, a później obszary inwestycyjne w ramach projektu Polska Strefa Inwestycji, głównie na Podkarpaciu. SSE EURO-PARK Mielec była wyróżniającą się strefą promującą Mielec, zawsze zajmowała czołowe miejsca w rankingu stref w Polsce.

Była to już 24 edycja Plebiscytu „Mielczanin Roku” organizowanego przez Tygodnik Regionalny KORSO, który wyróżnia osoby za ich działalność społeczną, charytatywną, czy aktywność na rzecz kultury bądź lokalnej gospodarki. Kandydatów mogli zgłaszać czytelnicy Tygodnika KORSO, stowarzyszenia, komitety obywatelskie oraz dotychczasowi laureaci plebiscytu.

Ze względu na trwającą pandemię nie udało się wyłonić laureata w 2020 roku, dlatego w 2021 roku został przyznany tytuł „Mielczanin 2019 i 2020 Roku”.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa