W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Książnice. Moja Mała Ojczyzna

Ochotnicza Straż Pożarna w Książnicach, w ramach środków z Lokalnej Grupy Działania LASOVIA przygotowała i wydała książkę „Książnice. Moja Mała Ojczyzna”. Publikacja opracowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Książnicach współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach działania objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Publikacja zawiera 104 strony informacji o historii miejscowości Książnice, o instytucjach i osobach związanych z tą miejscowością. Książka uzupełniona jest o bogatą dokumentację fotograficzną przedstawiającą zarówno czasy dawne jaki i współczesne.

W ramach prezentacji wsi Druhny i Druhowie z OSP Książnice przekazali książkę do każdego gospodarstwa w Książnicach. Jednocześnie wszystkie osoby zainteresowane poznaniem historii miejscowości i dokonań przeszłych pokoleń mogą otrzymać bezpłatnie egzemplarze książki, które można odebrać u strażaków z OSP Książnice lub w Urzędzie Gminy Mielec.

To prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, w szczególności w odniesieniu do miejsca, w którym mieszkają.

Spisu treści:

Rozdział I

HISTORIA MIEJSCOWOŚCI KSIĄŻNICE

Dawni właściciele Książnic

Folwark Tarnowiec

Wólka Książnicka

Rozdział II

INSTYTUCJE WAŻNE DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Parafia

Cmentarze parafii Książnice

Księża pochodzący z parafii Książnice

Ochotnicza Straż Pożarna w Książnicach

Liga Kobiet

Koło Gospodyń Wiejskich

Stowarzyszenie Nowoczesnych Pań

Rozdział III

NASI BOHATEROWIE I WYBITNI MIESZKAŃCY

Ci, którym jesteśmy winni szacunek i pamięć.

Opracowanie redakcyjne:

Bogdan CyganTeksty: Bogdan Cygan, Władysław Dybski, Józef Witek

Korekta: Renata Koba

Zdjęcia: Łukasz Łączak, archiwa prywatne

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa