W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Felietony Informacje

Kto próbuje zrobić mieleckich katolików w konia? [FELIETON]

Pamiętacie tę inspirującą historię z Nowego Testamentu o bogatym młodzieńcu, który zapytał Jezusa co powinien zrobić, żeby być zbawiony? Jezus mu odpowiedział: wygraj wybory, a następnie podstępem, za ich własne pieniądze zbuduj mojej Mamie pomnik.

Następnie zwrócił się do swoich uczniów i rzekł: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, wywołujcie spory między ludźmi, zniechęcajcie ich do mnie i moich nauk, czyńcie gniewnymi narody…

Nie pamiętacie? Ja też nie.
Władze naszego miasta planują wydać ponad milion złotych naszych pieniędzy na budowę obiektu sakralnego – figurę Maryi, matki Jezusa na fundamencie, który sprytnie nazwali „wieżą widokową”. Właściwie to nie tak sprytnie, bo każdy głupi wie, że aby wieża była „widokowa”, musi jej towarzyszyć jakiś widok: zabytkowa starówka, panorama gór, ocean… Z pagórka cyranowskiego żadnego widoku przecież nie ma.

Dlaczego radni PiSu chcą zbudować figurkę Maryi?
Z pewnością nie dlatego, że pilnie czytają Biblię, bo gdyby to robili to wiedzieliby, że z uczniami Jezusa nie mają nic wspólnego. Prawdziwi Chrześcijanie każdego dnia stają się lepszymi ludźmi, budując swój charakter poprzez życie w harmonii z naukami Jezusa. Głoszą „ewangelię pokoju” a nie sporów. Szerzą wartości chrześcijańskie nauczając ich w łagodności oraz pokazując swoim przykładem, że warto budować swoje życie na ich fundamencie. Prawdziwi uczniowie Jezusa budują Bogu świątynie nie pracą niewolników, ale poświęcając swój własny czas i środki.

Tymczasem obecni radni niepotrzebnie dzielą społeczeństwo powtarzając jak zaprogramowane roboty: „Zawsze będzie się ktoś sprzeciwiał. Jak już zbudujemy nasz pomnik, to zobaczycie, że protesty ucichną.” Protesty może tak, ale dla wielu myślących ludzi figurka Maryi na zawsze pozostanie symbolem cwaniactwa, chytrości i obłudy.

CWANIACTWA, bo wydawanie pieniędzy publicznych na budowę ponad 95% tej religijnej struktury tłumacząc, że za samą figurkę zapłacą prywatni sponsorzy jest nieuczciwością i wprowadzaniem w błąd. To tak, jakby grupa fanatyków religijnych we władzach miasta pobrała mieszkańcom podatki za które zbudowałaby świątynię, synagogę czy meczet, tłumacząc, że za sam krzyż na szczycie  (gwiazdę Dawida czy półksiężyc) zapłacili z pieniędzy prywatnych.

CHYTROŚCI, bo nie zamierzają wydać na swój pomnik własnych pieniędzy, ale zrabowane pieniądze podatnika.

OBŁUDY, bo swoją nieuczciwość próbują zakryć wizerunkiem Osoby powszechnie uważanej za symbol dobroci i religijności. Jezus nauczał: „Baczcie też, byście pobożności swojej nie wynosili przed ludźmi, aby was widziano.” (fragment Kazania na Górze)

Obłudy, bo tak naprawdę radni budują pomnik nie Bogu czy Maryi, ale sobie samym. Od lat obserwuje się w naszym kraju pochodzący jeszcze z czasów starożytnego Egiptu (a więc, drodzy radni – są to zwyczaje pogańskie) zwyczaj zapewniania sobie przez władców nieśmiertelności poprzez zaganianie poddanych do budowania pomników.

A kiedy poddanym zaczyna się coś nie podobać, to władcy budują coś bardziej praktycznego, np. świątynię czy bibliotekę, albo w naszych czasach fontannę, park czy cały plac. Potem wmurowuje się nazwiska radnych i nadchodzące pokolenia ich potomków będą się mogły chwalić, że to mój dziadziu to zbudował. A tym czasem zbudowali to dziadkowie i babcie kolegów, bo to pieniądze z ich ciężkiej pracy przeznaczono na ten bałwochwalczy cel.

 

 

Budowa świątyni, czy posągu boga przez starożytnych władców miało jeszcze jeden plus. Nikt nie ważył się temu sprzeciwić, bo kto by chciał obrazić boga? Podobny manewr próbują zastosować nasi mieleccy „kapłani” faraona. Pozostaje tylko nadzieja, że mieleccy katolicy są bardziej wykształceni i inteligentni od przeciętnego mieszkańca starożytnego Egiptu.

Sprzeciw wobec bardzo złemu pomysłowi zbudowania wieży z figurką nie jest sprzeciwem wobec Matki Boskiej, czy Katolicyzmu. Wręcz przeciwnie – każdy przyzwoity katolik powinien bronić swoich świętych symboli przed nieprzyzwoitym wykorzystywaniem ich do samolubnych celów lokalnych polityków. I każdemu katolikowi powinno zależeć na tym, by nie zniechęcać ludzi do poznawania biblijnych nauk.

Szczególnie młodych ludzi, którzy mogą nie rozumieć do końca, że wybryki radnych PiSu nijak nie oddają ducha Chrześcijaństwa. Taką mam przynajmniej nadzieję, bo jako świadomy chrześcijanin żyjący w czasach wypierania wartości chrześcijańskich przez nowe, „postępowe” „wartości”, mam z dobrymi katolikami wspólny cel powstrzymania tej niebezpiecznej tendencji.

Co możemy zrobić?
Politycy dobrze wiedzą, że większość ludzi albo nie dostrzega ich przebiegłości, albo ze zrezygnowaniem machnie ręką. Nic nie robienie oznacza dla polityków aprobatę. „Możecie nas oszukiwać i okradać. Nie mamy nic przeciwko.” Zamiast tego zróbmy coś. Nie każdy jest aktywistą. Jeżeli nie masz ochoty na organizowanie protestów to przynajmniej wspieraj tych, którzy je organizują. Albo porozmawiaj ze swoim księdzem i wyraź dezaprobatę kradzieży przez polityków świętych symboli albo zwracania młodych przeciwko chrześcijańskim wartościom. Albo przynajmniej podziel się swoją opinią na ten temat ze znajomymi. W realu i w Internecie.

Daj im znać, że nie protestujesz przeciwko Matce Boskiej czy Kościołowi Katolickiemu, ale przeciw chytrości, cwaniactwu i obłudzie.

 

Greg Pawlik – facetzmielca.org

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

6 komentarzy

Elka 28 stycznia 2017 (sobota) at 18:14

Mieleccy żule będą się umawiać pod Maryjką 😛 . Z całym szacunkiem , żal tak bez sensownie wydanych pieniędzy .

Odpowiedz
Teresa 28 stycznia 2017 (sobota) at 19:20

Komentarz dobry, ale z ortografią to Pan na bakier.

Odpowiedz
ZłOMEGA dRiver 28 stycznia 2017 (sobota) at 23:14

Greg Pawlik to mój ulubiony felietonista, ma bardzo konkretne poglądy i dojrzałe spojrzenie na świat a jednocześnie podchodzi do wszystkiego co opisuje jak by go to nie dotyczyło, jak by stał z boku. Mam nadzieję że coraz częściej będziecie na WCJ24.PL publikować jego teksty, bo ten gosć WYMIATA

Odpowiedz
GregPawlik 30 stycznia 2017 (poniedziałek) at 16:31

BARDZO dziękuję za te miłe słowa. Lubię pisać, ale „muza” odwiedza mnie bardzo rzadko. 🙂

Odpowiedz
Gosia 29 stycznia 2017 (niedziela) at 01:22

Nie mam opini na temat Budowy Figury Matki Bozej no nie znam na tyle Faktow ale moge miec opinie na temat autora artykulu ktory napisal Ze jest chrzescijaninem a Potem nie prxeszkadzalo mu poobrazac czlonkow Pis u,
Oczywiscie przypisal Im grzechy glownie,wskazal droge co Ma maja Robic a co nie.wspomina mlodych ,ktorzy nie Lubia ” wybryk radnych pis” I miesza wiare ,z religia,polityka.
Postawa autora artykulu nie jest dla podstawa chrzescijanska.

Odpowiedz
GregPawlik 30 stycznia 2017 (poniedziałek) at 16:43

Pani Gosia pisze, że nie ma opinii, bo nie zna faktów. Fakty są takie: radni za pieniądze Pani i innych mieszkańców (łącznie z mieszkańcami nie należącymi do Kościoła Katolickiego) postanowili wybudować pomnik Matki Boskiej, którego uroczystego otwarcia możemy się spodziewać zaraz przed wyborami samorządowymi. Wykorzystują symbol religijny do zdobycia popularności, „chwały świata” (jak to nazywają autorzy Biblii) i wyciągania 2400 zł/miesiąc za kolejne złe decyzje. Nie ja ich osądzam, ale jasno określone normy opisane w Biblii. 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa