W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny [FOTO]

Wczoraj w sali widowiskowej SCK odbył się koncert Kuby Badacha z zespołem. Muzycy wystąpili z repertuarem legendy polskiej piosenki – tragicznie zmarłego Andrzeja Zauchy. Prawie komplet publiczności mógł wsłuchać się w jazzowe interpretacje z finezyjnymi improwizacjami świetnych muzyków zespołu. Większość utworów była powszechnie znana publiczności, a ta nie szczędziła gromkich braw.

Podczas koncertów Kuba Badach wykonuje utwory legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy, w nowych aranżacjach przygotowanych przez siebie oraz Jacka Piskorza.

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” Kuba Badach

Kuba Badach (ur. 24 sierpnia 1976) – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem.

Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii Wokalista.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa