W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Była pełna kultura, „Kultura na talerzu” i nie tylko na talerzu… W czwartek i piątek (13 i 14 czerwca) młodzież mieleckich szkół średnich gościła w Domu Kultury SCK i w Zespole Szkół Technicznych, aby wspólnie poznawać kultury różnych krajów, w tym kulinaria rodem z Włoch, Japonii, Tajlandii i Filipin i Argentyny.

Wszystko za sprawą Wojciecha Mroczki, sympatycznego ucznia ZST z Mielca, który napisał projekt „Kultura na talerzu” i zdobył grant w ramach Konkursu Inicjatyw Kulturalnych pn. „Miasto Młodych” – minigranty Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Zasadą konkursu jest pomoc finansowa i organizacyjna w realizacji projektu przez SCK i tak też było z „Kulturą na talerzu”. 

Młodzi ludzie z mieleckich szkół mieli niezwykła okazję spotkania, nawiązania nowych znajomości i szlifowania języka angielskiego dzięki udziałowi w obu wydarzeniach młodzieży z Włoch, Tajlandii, Filipin i Japonii oraz Argentyny, która gości w Mielcu w ramach wymiany zorganizowanej przez Stowarzyszenie AFS Polska Programy Międzykulturowe.

Młodzi ludzie przedstawili prezentacje, przybliżające swoje kraje: położenie geograficzne, język, zabytki kultury, najpiękniejsze miejsca, klimat, obyczaje i sztukę kulinarną. Artystycznym dodatkiem były występy wokalne uczestników wymiany, jak i uczennic mieleckich szkół – laureatek konkursu piosenki obcojęzycznej organizowanego przez V LO – „Na językach”. 

Piątkowe spotkanie w ZST było formą warsztatów kulinarnych, ale także fantastyczną wspólną zabawą. 

Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy „ŁuNa” kawiarnia&catering box.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa