W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Kultura na talerzu – projekt AFS

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu realizuje projekt wspólnie z młodzieżą „Kultura na talerzu” to projekt realizowany w ramach Konkursu inicjatyw kulturalnych pn. „Miasto Młodych” minigranty Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Autorem zwycięskiego projektu jest Wojtek Mroczka, uczeń ZST w Mielcu. Realizacja projektu odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Domu Kultury SCK w Mielcu oraz Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Pomysł opiera się na integracji uczestników międzynarodowego programu międzykulturowego AFS (m.in. z Belgii, Włoch, Tajlandii, Japonii i Filipin) z uczniami mieleckich szkół.

Wydarzenie będzie okazją do poznania języka, kultury, historii i tradycji różnych krajów. Jednym z elementów programu będzie również wspólne gotowanie tradycyjnych potraw narodowych.

Stowarzyszenie AFS Polska Programy Międzykulturowe działa na rzecz rozwoju liderów przyszłości, umożliwiając młodzieży nabywanie potrzebnych kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Organizacja jako lider Edukacji Międzynarodowej, wiedzie prym w realizowaniu międzynarodowych programów edukacyjnych opartych na wolontariacie, nauce języków oraz rocznych wymianach młodzieżowych. Dzięki Programom AFS młodzież ma szansę uczyć się za granicą i zdobywać międzynarodowe kompetencje. Program ten umożliwia także przyjazd uczniów z zagranicy do Polski. Organizacja umożliwia również międzynarodowy wolontariat dla młodzieży.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa