W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Kulturalny rozkład jazdy na grudzień

 Jak co miesiąc publikujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

3 grudnia
,,Spektakl ,,Ciotka” wg sztuki Włodzimierza Kłaczyńskiego w wykonaniu Teatru Rozmaitości DK SCK.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;
Czas: 3 grudnia, godz. 16;
Organizator: Dom Kultury SCK;


Wstęp: 15 zł.
W listopadzie odbyła się kolejna premiera Mielecki Teatr Rozmaitości. Drugie przedstawienie właśnie 3 grudnia. Mielecki teatr to już uznana marka. Aktorzy pod wodzą Jadwigi Klaus co roku przygotowują nowe przedstawienie, a kolejne premiery cieszą się dużym powodzeniem. Atutami teatru są utalentowani aktorzy-amatorzy, a także lekki, zwykle komediowy repertuar. Tym razem mieleccy aktorzy zagrają we współczesnej sztuce obyczajowej znanego pisarza Włodzimierza Kłaczyńskiego. Warto podkreślić, że autor napisał ją specjalnie dla aktorów mieleckiego teatru

16 grudnia

Spotkanie z mieleckim artystą – ,,KAWA Z CIACHEM”.

Miejsce: sala nr 1 Domu Kultury SCK.

Czas: godz. 18 – 20;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp wolny.

 

* * *

Andrzej Ciach, mielecki poeta i tekściarz wydał swój nowy tomik poezji ,,Szurnięte anioły”. Podczas spotkania odbędzie się promocja tomiku. Gośćmi artysty będą: Andrzej Szęszoł z Zespołem oraz Jerzy Mamcarz.

17 grudnia

Koncert świąteczny ZPiT ,,Rzeszowiacy”, ,,Mali Rzeszowiacy” i Stowarzyszenia Seniorów ZPiT ,,Rzeszowiacy”.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 17 grudnia, godz. 16;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp: 15 zł.

 

* * *

Tradycją okresu przedświątecznego jest koncert naszego flagowego zespołu ZPiT ,,Rzeszowiacy”. Koncert to dla zespołu okazja do podsumowania roku i pokazania swojego programu mieleckiej publiczności, która rzadko ma możliwość oglądać naszych tancerzy, a dodatkową atrakcję stanowi mini koncert kolęd w wykonaniu wspaniałego chóru ,,Rzeszowiaków”. Oczywiście nie zabraknie ,,młodego narybku” czyli występu ,,Małych Rzeszowiaków” oraz seniorów ,,Rzeszowiaków”. Co roku grudniowy występ zespołu wypełnia publicznością salę widowiskową Domu Kultury do ostatniego miejsca.

31 grudnia

Sylwester na placu AK

Władze miasta wraz z Samorządowym Centrum Kultury zapraszają mielczan do wspólnego przywitania Nowego Roku. Od lat mielczanie zbierają się na placu AK, aby wspólnie powitać Nowy Rok, złożyć sobie życzenia i posłuchać muzyki. W tym roku na mielczan czekali będą: DJ Marco i zespół ZANOZA. Sylwester na placu potrwa od godz. 22 do 1 w nocy.

 

WYSTAWY

Wystawa bursztynu – „Złoto Bałtyku”.

Miejsce: Muzeum Regionalne SCK – Pałacyk Oborskich;

Czas: 1 grudnia – 15 stycznia;

Organizator: Muzeum Regionalne SCK;

Bilety: 5 zł, ulgowy – 3 zł; w soboty wstęp wolny.

 

* * *

Znany od pradziejów bursztyn był od wieków cennym towarem pozyskiwanym z krajów nadbałtyckich, w tym z Polski. Dotąd najbardziej ceniony w jubilerstwie jest właśnie bursztyn bałtycki. Wystawa ,,Złoto Bałtyku” ukazuje proces powstawania bursztynu przed milionami lat, występowanie w przyrodzie i możliwości jego wykorzystania w sztuce i rzemiośle.

 

Wystawa pocztówek ,,Pozdrowienia z Mielca”.

Miejsce: Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego ,,Jadernówka”

Czas: 14 grudnia 2017 – 31 stycznia 2018

Organizator: ,,Jadernówka”;

Bilety: 5 zł, ulgowy – 3 zł; w soboty wstęp wolny.

 

* * *

Wystawa pocztówek, które ukazały się w Mielcu od końca XIX do końca XX wieku. Na wystawę złoży się kilkaset pocztówek. Wystawa fotograficzna ze zbiorów własnych Muzeum połączona będzie z promocją książki.

 

1-20 grudnia

Doroczna wystawa klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Promocyjne.

Czas: 1-20 grudnia.

Organizator: TMZM i Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

 

* * *

Mieleccy artyści zrzeszeni w Klubie Środowisk Twórczych TMZM co roku prezentują swoje prace. Możemy je oglądać już teraz w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym DK SCK. Zapraszamy!

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa