W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Kulturalny rozkład jazdy na luty

Lutowy rozkład jazdy z kulturą

2 lutego
Wernisaż wystawy
,,Sztuka Wiatrów” – wystawa malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów.
Miejsce: galeria ESCEK Domu Kultury SCK.
Czas: 2 lutego, godz. 18 – wernisaż wystawy.

Wystawa potrwa od 2 do 26 lutego.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp wolny.

* * *
Rodzina Wiatrów ma artystyczne zainteresowania, chociaż od pokoleń dominują w niej lekarze, absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tomasz Wiatr łączy te dwie tradycje. Z zawodu jest lekarzem, a jego pasją jest rysunek. Jego ojciec, Marek Wiatr, jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, ale uczył się także malarstwa. Jego kariera śpiewaka operowego splata się od lat z twórczością malarską. Ma ich na swoim koncie już blisko 40, w kraju i poza jego granicami.
Syn Tomasz posiada w swoim dorobku 15 wystaw krajowych i zagranicznych, chociaż swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął dopiero w 2010 roku cyklem portretów ludzi świata kultury i mediów. Tomasz Wiatr mieszka i pracuje w Krakowie, ale od lat prowadzi także praktykę lekarską w Mielcu.

 

Promocja książki
Promocja pamiętników Mieczysława Szafera, ojca słynnego botanika, ,,Moje wspomnienia”. 
Miejsce: czytelnia Biblioteki Pedagogicznej, .ul. Wyspiańskiego 6.
Czas: 2 lutego, godz. 17.
Organizator: Muzeum Regionalne SCK w Mielcu i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – filia w Mielcu.
Wstęp wolny.

* * *
Rok 2016 Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej ogłosiło Rokiem Szaferowski. W tym roku wydano pamiętniki Mieczysława Szafera, ojca słynnego botanika  prof. Władysława Szafera przez lata związanego z Mielcem. ,,Moje wspomnienia” Mieczysława Szafera w opracowaniu Jerzego Skrzypczaka, wydały: Muzeum Regionalne SCK w Mielcu i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – filia w Mielcu.

 

Koncert
Koncert młodych utalentowanych solistów i duetów, którym towarzyszyć będzie Accademia dell’Arcco Chamber Orchestra pod dyrekcją Pawła Radzińskiego.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 5 lutego, godz. 18 – 20.30..
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp: bilety w cenie 20 zł i 15 zł (balkon) do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).
* * *
Młodzi artyści zagrają wraz z Accademia dell’Arcco Chamber Orchestra pod dyrekcją Pawła Radzińskiego utwory m.in. Chopina, Szostakowicza i Haydna. Koncert w Mielcu odbędzie się w ramach XII Forum Pianistycznego ,,Bieszczady bez granic”.
Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to Święto Muzyki rozbrzmiewającej na przełomie stycznia i lutego w Sanoku i w całym Euroregionie Karpat. Forum to propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji.

 

9 lutego
Koncert
Koncert Andrzeja Szęszoła z Zespołem.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Czas: 9 lutego, godz. 19 – 21.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp: bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Andrzej Szęszoł to jeden z najbardziej znanych muzyków Mieleckiego Zagłębia Piosenki. Na scenie występuje już od ponad 30 lat. Po latach mniej intensywnych w koncertowanie, Andrzej Szęszoł powraca na scenę. Tym razem zagra koncert wraz z córką Olgą i nietypowym składem instrumentalnym. Muzycy zagrają m.in. na violi da gamba, wiolonczeli i flecie barokowym. W jego zespole grają obecnie: Jarosław Dzień (Que Passa), Olga Szęszoł, Szczepan Dembiński, Radosław Dembiński. W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze utwory napisane przez twórców Mieleckiego Zagłębia Piosenki, czyli przez Andrzeja Ciacha, Krzysztofa Krzaka, Zbyszka Maniaka i samego Andrzeja Szęszoła.

 

Koncert taneczny
,,Taneczny karnawał” – koncert zespołów tanecznych Domu Kultury.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 12 lutego, od godz. 11 do 13.
Organizator: DK SCK.
Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Wystąpią zespoły, które specjalizują się w tańcu ludowym, zespoły tańca towarzyskiego i dzieci szkolące swoje umiejętności na warsztatach wokalnych. Koncert – popis jest podsumowaniem działalności zespołów tanecznych prowadzonych przez instruktorów Domu Kultury w semestrze zimowym 2016/17. Wystąpią: Dziecięcy Zespół Taneczny ,,Abrakadabra”, Zespół Taneczny ,,Tęczowa gromada”, Zespół Pieśni i Tańca ,,Mali Rzeszowiacy”, Szkoła Tańca ,,Gala”, dzieci z warsztatów wokalnych.

 

19 lutego
Koncert taneczny
,,Taneczny karnawał” – koncert zespołów tańca współczesnego i nowoczesnego, które są pod opieką instruktorów Domu Kultury.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 19 lutego, od godz. 11 do 13.
Organizator: DK SCK.
Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Wystąpią zespoły, które specjalizują się w tańcu współczesnym i nowoczesnym.  Koncert – popis jest podsumowaniem działalności zespołów tanecznych prowadzonych przez instruktorów Domu Kultury w semestrze zimowym 2016/17. Wystąpią: Teatr Tańca ,,AleToNic”, Grupa Tańca ,,BezNazwy”, Zespół Tańca Nowoczesnego ,,Flamingi”, Zespół Tańca Nowoczesnego ,,Mini Max Show”, Warsztaty Tańca Nowoczesnego ,,Street Dance”, Grupa Wokalna Musicalu ,,W tym roku świąt nie będzie”.

 

23 lutego
Koncert
Na ,,Wieczór z operetką, musicalem i humorem” zaprasza, jak zwykle, Artur Jaroń, który koncert poprowadzi. Wśród gwiazd gali operetkowej w tym roku m.in.: Bożena Bujnicka, Ewelina Szybilska, Łukasz Gaj, Jakub Milewski, Dominik Sutowicz. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Strauss Ensemble.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 23 lutego, godz. 19.30 – 22.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp: bilety w cenie 40 zł i 30 zł (balkon) do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
,,Wieczór z operetką, musicalem i humorem” to już tradycja karnawałowa. Co roku Artur Jaroń przygotowuje dla mieleckiej publiczności atrakcyjną galę muzyczną, której bohaterami są najpiękniejsze arie operetkowe i największe przeboje musicalowe. W dobry humor wprawiają publiczność nie tylko błyskotliwe komentarze prowadzącego koncert Artura Jaronia, ale przede wszystkim wspaniała muzyka, zwykle dobrze znana melomanom. Wśród gwiazd gali operetkowej w tym roku m.in.: Bożena Bujnicka, Ewelina Szybilska, Łukasz Gaj, Jakub Milewski, Dominik Sutowicz. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Strauss Ensemble.

 


26 lutego
Koncert
Koncert karnawałowy „Słynne tanga i walce” w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Franciszka Wyzgi.  Koncert poprowadzi Marta Gałkowska.
Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Czas: 26 lutego, godz. 16 – 18.
Organizator: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne i Samorządowe Centrum Kultury.
Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *
Koncert karnawałowy „Słynne tanga i walce” to nowa inicjatywa artystyczna mieleckich kameralistów – muzyczne szaleństwo w estetycznym, klasycznym wydaniu z najpopularniejszymi formami tanecznymi w symfonicznych aranżacjach autorstwa dyrygenta Orkiestry Franciszka Wyzgi w rolach głównych. Narodziny wydarzenia są efektem popularności Koncertów Noworocznych, stanowi ono ich „lżejszy” artystyczny suplement.  

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa