W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Kulturalny rozkład jazdy na wrzesień

Wydarzenia kulturalne w wrześniu: Jak co miesiąc publikujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

1-23 września
Wystawa ,,20 x Festiwal w obiektywie” w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK do 23 września. 20 edycja największej imprezy muzycznej w naszym regionie jest okazją do odnotowania najlepszych i najbardziej interesujących momentów Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Taka myśl przyświecała organizatorom wystawy, którą można obejrzeć w Galerii ESCEK. Na wystawie prezentowane są zdjęcia wielu wybitnych muzyków, którzy występowali na kolejnych edycjach festiwalu, a także filmy z fragmentami najlepszych koncertów.

10 września
Finałowy koncert XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego: Atom String Quartet, Sinfonia Varsovia, Kasia Wilk i Adam Sztaba – 10 września, godz. 20, plac AK. Wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina ,,Galaktyka”. Finałowy koncert XX MFM wypełni muzyka w wykonaniu znakomitej orkiestry Sinfonia Varsovia i improwizującego kwartetu smyczkowego Atom String Quartet. Tym niezwykłym ,,zestawieniem” dyrygował będzie Adam Sztaba. Wokalnie koncert uzupełni młoda, utalentowana Kasia Wilk. Od lat mariaż muzyki klasycznej, zwanej też poważną, z jazzem czy kulturą pop jest obowiązującym trendem i często przynosi znakomite rezultaty. Tak jest w przypadku tego koncertu.

22 września – 23 grudnia
Wystawa „Złoto Bałtyku” – 22 września – 23 grudnia, Muzeum Regionalne SCK – Pałacyk Oborskich, ul. Legionów. Znany od pradziejów bursztyn był od wieków cennym towarem pozyskiwanym z krajów nadbałtyckich, w tym z Polski. Dotąd najbardziej ceniony w jubilerstwie jest właśnie bursztyn bałtycki. Wystawa ,,Złoto Bałtyku” ukazuje proces powstawania bursztynu przed milionami lat, występowanie w przyrodzie i możliwości jego wykorzystania w sztuce i rzemiośle.

28 września – 28 października
Wystawa z okazji jubileuszu ZPiT ,,Rzeszowiacy” – 22 września – 28 października w hallu Domu Kultury SCK. 65-lecie istnienia ZPiT ,,Rzeszowiacy” i 20-lecie Stowarzyszenia Seniorów ZPiT ,,Rzeszowiacy” to doskonała okazja, aby pokazać najlepsze momenty z historii obu zespołów. Z pewnością pomogą w tym fotografie i pamiątki, które będzie można obejrzeć na wystawie, którą przygotowujemy.

30 września
Koncert jubileuszowy ZPiT ,,Rzeszowiacy” – sala widowiskowa DK SCK, 30 września, godz. 17. Bilety w cenie 15 zł w kasie kina ,,Galaktyka”. 65-lecie istnienia Zespołu Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy” to okazja do wielkiego świętowania. Nasi tancerze szykują dwa koncerty galowe. 30 września i 1 października odbędzie się wielkie widowisko z udziałem naszego zespołu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa