W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Kulturalny rozkład jazdy Samorządowego Centrum Kultury – marzec

Kulturalny rozkład jazdy – marzec

4 marca
Folkowy Dzień Kobiet – koncert Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy” – 3 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Gościnnie wystąpi DZT ,,Abrakadabra” ,,Ziemia Mielecka”, ,,Gracja” – Formacja Taneczna MUTW i Kapela Mielecka.


Bilety w cenie 12 i 10 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

4 marca
IV MARSZ Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz i bieg pamięci, a także imprezy towarzyszące obchodom będą się odbywać od godz. 11 do 17.

 

 

8 marca
Wystawa w ,,Jadernówce” – Oddziale Fotograficznym Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu – ,,Klisze zachowały się…”. Wernisaż wystawy 8 marca o godzinie 18.
Wystawa jest hołdem dla rodziny mieleckich fotografów: Augusta i Wiktora Jadernych, w których domu obecnie znajduje się Oddział Fotograficzny MR – ,,Jadernówka”. W tym roku mija 120 rocznica pierwszego przyjazdu do Mielca fotografa Augusta Jadernego. Nasze miasto i okolice tak urzekły lwowianina, że rok później zamieszkał tu na stałe. 30 lat później, w roku 1928, syn Augusta – Wiktor przejął rodzinny zakład fotograficzny i kontynuował dzieło swojego ojca. Nie można przecenić ogromu pracy obu fotografów, a ich fotograficzny dorobek jest dla naszego muzeum i miasta oczywiście swoistym ikonograficznym skarbem.

 

 

10 marca
,,Gdzie Ci mężczyźni” – koncert z udziałem Big Mielec Band, Senior Show oraz uczestników warsztatów wokalnych SCK – 10 marca, godz. 18, sala nr 1 Domu Kultury SCK.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

23 marca
Wystawa malarstwa Franciszka Maśluszczaka, znakomitego polskiego malarza, rysownika i grafika, absolwenta ASP w Warszawie. Obrazy i rysunki Franciszka Maśluszczaka były prezentowane na ponad stu wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Poprzednia wystawa prac artysty w Mielcu odbyła się w lutym 2008 r.
Artysta regularnie przekazuje swoje obrazy na cele charytatywne i pracuje społecznie. Odbywa liczne podróże artystyczne .
Twórczości Franciszka Maśluszczaka zostały poświęcone artykuły w prasie, m.in. w ,,Twórczości”, audycje radiowe – ostatnio w ,,Radio dla Ciebie”, cztery filmy telewizyjne – m.in. ,,Jak podbić Warszawę” w reż. M. Skalskiej oraz program ,,Niedziela z ..” w TVP ,,Kultura”, a także liczne wiersze.
Wernisaż wystawy 23 marca o godz. 18 w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

23 marca
Recital Jerzego Mamcarza – sala nr 1 Domu Kultury SCK, godz. 19. Koncert uświetnią występy gości Jerzego Mamcarza: Andrzeja Ciacha, Krzysztofa Heeringa, Roberta Obcowskiego, Marka Majewskiego, Andrzeja Szęszoła.
Recital oparty jest na utworach Jerzego Mamcarza wydanych w ,,Ponte Italia – przewodnik literacki”. Przewodnik zilustrowany został przez Franciszka Maśluszczaka.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

25 marca
,,Rzeszowiacy i przyjaciele budzą wiosnę” – koncert ZPiT ,,Rzeszowiacy” i zespołu AGH ,,Krakus” – 25 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK,.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa