W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Kulturalny rozkład jazdy SCK na czerwiec

3 czerwca

Koncert DZT ,,Abrakadabra wita lato”

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 3 czerwca, godz. 16.30 – 18;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

* * *

Dziecięcy Zespół Taneczny ,,Abrakadabra”, zdobywca wielu nagród na festiwalach i przeglądach polskich i zagranicznych, zaprezentuje swój nowy program taneczny. Trzy grupy zespołu (najmłodsza, średnia i grupa reprezentacyjna) wystąpią m.in. z suitami tańców lasowiackich, śląskich, żywieckich, nowosądeckich oraz z narodowymi tańcami polskimi: kujawiakiem, oberkiem, krakowiakiem i polonezem.

4 czerwca

Miejski Dzień Dziecka ,,Dziecinada”.

Miejsce: Rynek na Starówce;

Czas: 4 czerwca, od godz. 15 do 21;

Organizator: Prezydent Mielca Daniel Kozdęba, Samorządowe Centrum Kultury, SP nr 1, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji;

Wstęp wolny.

* * *

Młodzi mielczanie wraz z rodzinami będą w tym roku świętować Dzień Dziecka na Rynku starego miasta. Plenerowa impreza jak zwykle wypełniona będzie wieloma atrakcjami. Oprócz gier i zabaw prowadzonych przez profesjonalnego animatora w programie imprezy są: konkurs piosenki i ,,Małe i duże zagadki o literaturze”. Gwiazdą wieczoru będzie Mielecka Orkiestra Dęta.

7 czerwca

Koncert – popis ZPiT ,,Mali Rzeszowiacy”

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 7 czerwca, godz. 18-20;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

 

* * *

Utytułowany Zespół Pieśni i Tańca ,,Mali Rzeszowiacy” zaprezentuje swój nowy program.

Wspaniałe widowisko gwarantowane, bo zespół działa od 31 lat i skupia utalentowaną tanecznie młodzież, która bardzo często stanowi później trzon ZPiT ,,Rzeszowiacy”. W ostatnich latach zespół zdobył wiele nagród na prestiżowych przeglądach i festiwalach.

7 czerwca

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską – autorką wierszy i piosenek dla dzieci

Miejsce: filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK, ul. Mickiewicza 2;

Czas: 7 czerwca, godz. 11.30 – 12.30;

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna SCK;

Wstęp wolny.

 

* * *

Znana wszystkim Ciotka Klotka przyjedzie do Filii nr 4, aby uczyć, bawić i przekonywać, że warto, a nawet trzeba czytać.

 

8 czerwca

Finał programu edukacji artystycznej.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 8 czerwca, godz. 18-19.30.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki)

 

* * *

Instruktorzy Domu Kultury SCK prowadzą edukację artystyczną w mieleckich szkołach podstawowych. Finałowym akcentem jest koncert – popis uczniów. Barwne widowisko stworzone przez dzieci i młodzież ze szkół podstawowych przyciąga co roku komplet publiczności.

 

8 czerwca

Wystawa malarstwa Józefa Franczaka i Ilony Jankowskiej – Kozak.

Miejsce: Galeria ESCEK Domu Kultury SCK;

Czas: 8-25 czerwca; wernisaż wystawy: 8 czerwca, godz. 18.

Organizator: Samorządowe Centrum Kultury;

Wstęp wolny.

 

* * *

Najnowsze płótna Józefa Franczaka i Ilony Jankowskiej – Kozak będzie można obejrzeć w czerwcu w naszej Galerii ESCEK. Twórczość tych artystów znana jest mieleckiej publiczności. Ich malarstwo można było podziwiać na poprzednich wystawach indywidualnych i zbiorowych w naszej galerii.

 

 

9 czerwca

Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej – PLASTYKON;

Miejsce: Centrum Promocyjno – Wystawiennicze Domu Kultury SCK;

Czas: 9 czerwca, godz. 10-11.

Organizator: Samorządowe Centrum Kultury;

Wstęp wolny.

 

* * *

Samorządowe Centrum Kultury już po raz 11 zorganizowało Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej – PLASTYKON. Na konkurs nadesłano prace, które powstały w czasie lekcji plastyki, warsztatów i zajęć dodatkowych. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a finałem jest uroczyste rozdanie nagród i otwarcie wystawy najlepszych prac.

 

11 czerwca

Koncert zespołów tańca nowoczesnego Domu Kultury SCK;

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 11 czerwca, godz. 16-18 i godz. 18-20.

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

 

* * *

Mieleckie zespoły tańca nowoczesnego to marka znana w całej Polsce. Prawie z każdego konkursu przywożą nagrody. Przez wiele miesięcy zespoły pracują także nad nowymi prezentacjami tanecznymi, które są prezentowane pod koniec roku szkolnego. W konkursie – popisie swoje najnowsze programy zaprezentują: Teatr Tańca ,,AleToNic”, Grupa Tańca ,,BEZNAZWY”, Zespół Tańca Nowoczesnego ,,Mini max show”, Zespół Tańca Nowoczesnego ,,Flamingi”, Szkolny Zespół Taneczny ,,Szok”.

 

11 czerwca

Piknik w stylu II RP

Miejsce: Rynek na Starówce;

Czas: 11 czerwca, godz. 16 – 21.45.

Organizator: SCK;

Wstęp wolny.

 

* * *

Impreza plenerowa, której motywem przewodnim będzie epoka II Rzeczpospolitej. W programie m.in. występ krakowskiego zespołu klezmerskiego „Di Galitzyaner Klezmorium” i  zespołu Boba Jazz Band. Wyjątkowy dzień zakończy koncert Tomasza Stockingera w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Ponadto na mielczan czekała będzie wystawa modeli z lat 20-40-tych XX wieku organizowana przez Aeroklub Mielecki. Będzie też program dla dzieci, animacje aktorów i szczudlarzy w stylizacjach z epoki

 

14 czerwca

Mielecki Turniej Tańca ,,Przedszkolak 2017”

Miejsce: Gimnazjum Nr 2;

Czas: 14 czerwca, godz. 17.30 – 19.30;

Organizator: Szkoła Tańca ,,Gala”;

Wstęp wolny.

 

* * *

IV Mielecki Turniej Tańca ,,Przedszkolak 2017”, w której prezentują się maluchy z prawie wszystkich mieleckich przedszkoli. Dzieci zaprezentują swoje umiejętności taneczne w różnych stylach tanecznych, zobaczymy też pary tańca towarzyskiego.

Wystąpi około 150 dzieci, dla których organizatorzy przygotowali upominki, dyplomy i medale.

 

14 czerwca

Koncert ,,Kulturnika”

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK;

Czas: 14 czerwca, godz. 18 – 20;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki).

 

* * *

Od 3 lat działa w Mielcu filia Domu Kultury SCK ,,Kulturnik” na os. Lotników. Dzieci i młodzież z tego osiedla uczestniczą w zajęciach tanecznych, plastycznych, teatralnych, wokalnych. Umiejętności nabyte podczas warsztatów mają okazję prezentować podczas koncertu – popisu w sali widowiskowej Domu Kultury SCK.  

 

25 czerwca

XX Mielecki Festiwal Muzyczny – koncert inauguracyjny.

 

28 czerwca

Premiera spektaklu ,,Dziadów fragmenty” Młodzieżowych Warsztatów Teatralnych ,,Na szczęście”

Miejsce: sala widowiskowa ,,Kany”;

Czas: 28 czerwca, godz. 18-19;

Organizator: Dom Kultury SCK;

Wstęp wolny.

 

* * *

Kameralny spektakl jest oparty na 2 cz. ,,Dziadów” Adama Mickiewicza, a jego wykonawcami są młodzi aktorzy z Młodzieżowych Warsztatów Teatralnych ,,Na szczęście”. Próby spektaklu odbywają się na scenie ,,Kany”, tam też odbędzie się premiera. Magdalena Kriger, instruktorka Domu Kultury SCK, reżyserka spektaklu mówi, że w jej ujęciu ,,Dziady” mają wiele odniesień do współczesności, m.in. poprzez strój, muzykę i rekwizyty (choćby smartfony, lalki Barbie, tatuaże, etc.). Jak twierdzi reżyserka, spektakl ,,Dziadów fragmenty”, to czarna komedia z elementami horroru. Zapowiada się więc interesująco.

 

29 czerwca

Spektakl Teatru Rozmaitości” DK SCK – ,,Rozmowa przy wycinaniu lasu”.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Czas: 29 czerwca, godz. 18 – 20.

Organizator: Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury.

Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

 

* * *

„Rozmowy przy wycinaniu lasu” na podstawie sztuki Stanisława Tyma to opowieść o drwalach, których głównym zajęciem jest czekanie. Codziennie czekają, aż przyjedzie Siekierowy (Grzegorz Cebula) i rozda im narzędzia pracy, by po zakończonej dniówce znów je zebrać. Domorosły filozof Macuga (Janusz Pacholec), naiwny Dunlop (Hubert Pomiankiewicz) i lizus Zyzol (Bartosz Kramarz) chętnie słuchają krwawych historii oraz bajek o królewnach przecudnej urody i kapiących złotem pałacach pięknie opowiadanych przez pana Siekierowego i pana Gajowego (Jan Stępień). W tej osobliwej grupie jest też nie pijący alkoholik, Bimber, grany przez Edwarda Kociańskiego. Wszyscy łatwo poddają się codziennym dyrektywom zwierzchników, choć często w wydawanych przez nich poleceniach i decyzjach nie widzą sensu i logiki. Ich szarą codzienność rozjaśnia pojawienie się kuszącej i powabnej Ethali (gościnnie Magdalena Kriger). Świat przedstawiony jest ze swoistym poczuciem humoru – życzliwym i ciepłym zwykłym ludziom, ale złośliwym i kąśliwym wobec hochsztaplerów oraz cwaniaków. Muzykę do przedstawienia napisał mielczanin Robert Śmist. Inspicjentem i suflerem w jednej osobie jest niezastąpiona Anna Dusza.

 

30 czerwca – 27 sierpnia

Konkurs COPyrigt Mielec

Miejsce: MBP SCK;

Czas: 30 czerwca – 27 sierpnia (wręczenie nagród podczas Dni Mielca);

Organizator: MBP SCK;

 

* * *

COPyright Mielec – Twoje Miasto, Twoja Historia to konkurs na komiks towarzyszący 80 rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Poprzez komiksową formę konkursu Miejska Biblioteka Publiczna SCK chce sprawić, żeby młodzi mielczanie poznali bliżej ideę COPu. Rozstrzygnięcie konkursu w sierpniu, a uroczyste wręczenie nagród – na scenie podczas Dni Mielca.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa