W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kulturalny rozkład jazdy w grudniu

Wydarzenia kulturalne w grudniu: Jak co miesiąc publikujemy kalendarz nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Spektakl teatralny „MIGana opowieść wigilijna” – 7 grudnia (piątek), godz. 17, sala nr 1 Domu Kultury SCK w Mielcu, al. Niepodległości 7.


Bezpłatne wejściówki – do odebrania w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *
Serdecznie zapraszamy na spektakl reżyserowany przez Magdalenę Betleję, w którym główne role grają osoby niesłyszące oraz członkowie Grupy Teatralno-Kabaretowej Senior Show i młodzież gimnazjalna.
Widowisko oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa jest efektem końcowym warsztatów teatralnych będących częścią projektu „Nie MIGaj się od Biblioteki” – realizowanego przez Miejską Bibliotekę, a dofinansowanego przez MKiDN.

Wystawa
„Idą święta…” to tytuł nowej wystawy w Galerii ESCEK DK SCK. Tym razem zaprezentujemy bożonarodzeniowe plakaty. Wernisaż wystawy 7 grudnia, o godz. 18. Wystawa będzie otwarta do 6 stycznia 2019 r.
Wstęp wolny.

* * *

Temat Bożego Narodzenia i świąt z nim związanych pojawia się w literaturze, muzyce, teatrze, filmie, malarstwie, grafice i rzeźbie. Święta stały się kanwą wielu filmów, spektakli teatralnych, telewizyjnych, jasełkowych misteriów i słuchowisk radiowych. Najbardziej znane w naszym kraju są: „Dialog na święto narodzenia Chrystusa Pana” nieznanego autora, „Betlejem polskie” Lucjana Rydla, „Pastorałka” Leona Schillera, „Po górach, po chmurach” i „Kolęda nocka” Ernesta Brylla. Ich realizacje w przeszłości zapamiętano jako istotne wydarzenia nie tylko artystyczne, ale także społeczne i patriotyczne, obfitujące w komentarze i gorzkie aluzje do realiów polskiej rzeczywistości.
Świąteczne widowiska częstokroć zapowiadane były przez plakaty. To właśnie one będą tematem naszej najnowszej wystawy „Idą święta…”, na którą zapraszamy do Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Kilka plakatów specjalnie zaprojektowano na tę wystawę, a dodatkowo zobaczymy kilkadziesiąt kartek bożonarodzeniowych autorstwa studentów z Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Wśród eksponowanych plakatów – symbolicznych, metaforycznych, lirycznych, typograficznych, często żartobliwych – zobaczymy dzieła Elżbiety Baneckiej, Joanny Górskiej, Krystyny Janiszewskiej, Zofii Stryjeńskiej, Jerzego Czerniawskiego, Andrzeja Dudzińskiego, Stanisława Gajewskiego, Mieczysława Górowskiego, Marka Grabowskiego, Janusza Grabiańskiego, Jerzego Janiszewskiego, Michała Jędrczaka, Adama Kiliana, Juliana Kołyszki, Darka Kondefera, Konrada Kwasa, Jana Młodożeńca, Franciszka Otto, Adama Pękalskiego, Jana Sawki, Jerzego Skakuna, Eugeniusza Geta Stankiewicza, Waldemara Świerzego, Ryszarda Tylmana, Bartka Warzechy.
Serdecznie zapraszamy na wystawę.

Koncert
Koncert Andrzeja Szęszoła (z mieleckiego zagłębia piosenki) z Zespołem i towarzyszeniem Orkiestry PSM II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska – 8 grudnia, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Wstęp: bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *
Andrzej Szęszoł to twórca, kompozytor i wykonawca muzyki zaliczanej do nurtu piosenki autorskiej. W latach 80. zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach piosenki autorskiej. Brał też udział w wielu nagraniach radiowych i telewizyjnych. W 2009 roku ukazała się jego płyta ,,Andrzej Szęszoł z Mieleckiego Zagłębia Piosenki Na Żywo”. Została zarejestrowana podczas VIII „Zajazdu Bardów” w Olecku organizowanym przez Adama Andryszczyka. Wydawcą płyty było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
W zeszłym roku powrócił na scenę DK SCK. Zagrał koncert wraz z córką Olgą i nietypowym składem instrumentalnym. Muzycy grali m.in. na violi da gamba, wiolonczeli i flecie barokowym. Podczas tegorocznego koncertu Szęszoł nie rezygnuje z towarzyszenia instrumentów z dawnych epok, wręcz przeciwnie – brzmienie Zespołu podczas koncertu w Domu Kultury wzbogaci Orkiestra PSM II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska.
Na scenie usłyszymy: Andrzeja Szęszoła (wokal, gitara), Jarosława Dzienia (gitara, wokal), Witolda Górala (gitara akustyczna), Olgę Szęszoł (flety proste), Szczepana Dembińskiego (wiolonczela barokowa), Radosława Dembińskiego (viola da gamba).

Koncert
„Łączy nas śpiew” – koncert uczestników warsztatów wokalnych DK SCK, 8 grudnia, godz. 11, sala nr 1.
Wstęp wolny.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa