W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

KŻ Orkan rozpoczął Sezon Żeglarski 2017 [FOTO, VIDEO]

Przygotowanie optymistów przed pierwszym w tym roku zejściem na wodę II edycja Otałęskich Regat w Spódnicy odbyła się w dniu 10 czerwca, jednocześnie z rozpoczęciem Sezonu Żeglarskiego 2017.

Tegoroczne spotkanie potwierdziło, że ideę takiej formy rywalizacji i zabawy należy uznać za udaną i trafiającą w oczekiwania mniej lub bardziej zaawansowanych sympatyczek żeglarstwa.
Frekwencja była duża , do regat zgłosiło się osiem pań, wszystkie w wymaganym stroju. Regaty miały miejsce się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Pierwszy bieg odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie i słabym wietrze.

Po jego zakończeniu zawody przerwano z powodu bardzo silnego i szkwalistego wiatru. Gdy siła wiatru ustabilizowała się, regaty wznowiono. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, o czym świadczą lokaty w poszczególnych biegach. Pierwsze miejsce zdobyła, najmłodsza uczestniczka regat, Zuzanna Grzesiak. Zwyciężczyni obdarowana została koszem smakołyków, którym podzieliła się z pozostałymi uczestniczkami. Trasa regat ustalona została, w sposób umożliwiający obserwację przebiegu zawodów z terenu przystani.

II Otałęskie Regaty w Spódnicy przeszły do historii. Następna edycja za rok.

Serdecznie zapraszamy.

Marek Zastawski

Zdjęcia dokumentujące II regaty w spódnicy autorstwa Małgorzaty Kani. 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_nl6wisB86c&feature=youtu.be&w=925&h=520]
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa