25 sierpnia 2019 (niedziela) - 12:09
LA BELLA VITA W EKONOMIKU
LA BELLA VITA W EKONOMIKU
LA BELLA VITA W EKONOMIKU
Informacje

LA BELLA VITA W EKONOMIKU

Po raz kolejny uczniowie Ekonomika otrzymali możliwość uczestnictwa w stażu zagranicznym. W odróżnieniu od lat poprzednich, gdy miejsce praktyk stanowił Londyn, teraz nadszedł czas na bardziej słoneczne i morskie klimaty, a mianowicie światowe, nadmorskie centrum  turystyczno-wypoczynkowe nad północnym Adriatykiem-włoskie Rimini.

Grupa 16 uczniów III klasy ZSE kształcących się na kierunku technik obsługi turystycznej wzięło udział w 3 tygodniowych praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus +.

Jednym z atutów obecnego projektu zatytułowanego „La Bella Vita-europejski standard naszych lokalnych hoteli wita!” był nowatorski pomysł nauki stażystów języka włoskiego-nowego języka obcego, jakiego nie mają okazji uczyć się w szkole. Włoski wprowadzany był poprzez język angielski, a nie jak się to zazwyczaj odbywa, poprzez język polski.

Staż służył zdobywaniu doświadczenia zawodowego nie tylko w Rimini w trakcie codziennej pracy, ale również podczas wycieczek do Wenecji, San Marino, Italii w miniaturze gdzie uczniowie ćwiczyli umiejętności pilotażu i przewodnictwa. Kompetencje nabyte przez uczestników podczas praktyk we Włoszech potwierdziły dwa znaczące na zawodowym rynku europejskim certyfikaty/narzędzia: Europass-Mobilność oraz ECVET-Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym.

Staż przyczynił się do osiągnięcia przez uczniów nowych umiejętności w obszarze nie tylko kompetencji zawodowych, ale również w zakresie kompetencji społecznych, organizacyjnych, a zwłaszcza językowych.

Projekt w całości finansowany był ze środków Unii Europejskiej, co pozwoliło uczestnikom na zupełnie bezpłatny, a jednocześnie bezcenny, start w życie zawodowe.

We wrześniu kolejna grupa uczniów Ekonomika po zakończeniu przygotowań językowo-kulturowo-psychologicznych wyleci do Rimini, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i uczyć się mobilności na europejskim rynku pracy.

Autorami projektu, koordynatorami i opiekunami są mgr Patrycja Osnowska i mgr Marek Dziedzicki, nauczyciele pracujący w ZSE.

 

powiat-mielecki.pl

 

LA BELLA VITA W EKONOMIKU     LA BELLA VITA W EKONOMIKU LA BELLA VITA W EKONOMIKU
LA BELLA VITA W EKONOMIKU

LA BELLA VITA W EKONOMIKU
LA BELLA VITA W EKONOMIKU
LA BELLA VITA W EKONOMIKU

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości