W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Laboratoria przyszłości w szkołach Gminy Radomyśl Wielki

Do szkół podstawowych z Gminy Radomyśl Wielki trafia kolejny nowoczesny sprzęt dydaktyczny. To rezultat przystąpienia tamtejszych placówek oświatowych do rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 

Łączna kwota wsparcia jaką otrzymają placówki oświatowe z Gminy Radomyśl Wielki to 458 700 zł. W zależności od wielkości, podstawówki mogą zakupić sprzęt za kwotę od 30 000 zł do 98 700 zł. Na koniec 2021 r. radomyskie szkoły zakupiły pomoce dydaktyczne 244 691,45 zł (53 %). Pozostała kwota będzie wykorzystana do 30 czerwca br. W ramach programu szkoły kupują pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni ujęte w specjalnym katalogu opracowanym przez MEN, m.in. gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, drukarki 3D, laptopy, wyposażenie pracowni technicznych czy sprzęt fotograficzny.

Fot. SP.Zdziarzec

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa