W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Lacrosse w Mielcu. Poręba ufundował sprzęt

W poniedziałek w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyły się zajęcia pokazowe jednego z najstarszych sportów zespołowych – gry lacrosse. Wydarzenie wsparł europoseł Tomasz Poręba, który ufundował dla szkoły sprzęt sportowy do uprawiania tej dyscypliny.

Zajęcia w ZST poprowadzili: Jędrzej Madej (AZS Legion Katowice), Jan Rydzak (Kosynierzy Wrocław) i Przemysław Tabor (Kraków Kings), którzy zapoznali mielecką młodzież z halową odmianą lacrosse. Europoseł Tomasz Poręba oprócz zakupu dla szkoły sprzętu sportowego koniecznego do uprawiania tej dyscypliny, sfinansował także przyjazd i pobyt zawodników w Mielcu.

„Jest dla mnie bardzo istotne, aby wspierać wszystkie inicjatywy służące popularyzacji różnych dyscyplin sportu wśród mieleckiej młodzieży. Lacrosse to jedna z bardziej znanych dyscyplin w USA uprawiana tam przez tysiące młodych ludzi. W Polsce dopiero raczkuje, ale już funkcjonuje ogólnopolska liga lacrosse. Myślę, że to dobry czas, aby również w Mielcu ta dyscyplina została spopularyzowana” – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

W spotkaniu oprócz młodzieży uczestniczyli także m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Kamiński.

 

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

Barabasz 28 marca 2017 (wtorek) at 09:01

Super inicjatywa, im więcej form aktywnego spędzania wolnego czasu dla młodzieży tym lepiej! Może czas na drużynę lacrosse z Mielca, która wystąpi w lidze? Ja bym kibicował!

Odpowiedz

Zostaw komentarz