W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Łączymy na Święta”- akcja żołnierzy z Podkarpacia

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało projekt pod hasłem „Łączymy na Święta”. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali 173 video połączenia w szpitalach i Domach Pomocy Społecznej dla osób starszych, zmuszonych do przebywania w izolacji z powodu pandemii. 

Akcja była skierowana do osób mieszkających samotnie, pacjentów szpitali, pensjonariuszy domów pomocy społecznej i domów kombatanta.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wcześniej zostali przeszkoleni w zakresie organizacji video połączenia oraz dostarczenia sprzętu do miejsc, w których przebywali zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu, przed świętami Bożego Narodzenia, a więc od 21 do 24 grudnia, te osoby mogły porozmawiać poprzez video połączenie z rodziną oraz swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym trudnym czasie pandemii, Wigilii i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Terytorialsi z Podkarpacia wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze. Poprzez video rozmowę, pomogli rodzinom spotkać się w święta z najbliższymi, którzy w tym czasie przebywali
w placówkach medycznych w Rzeszowie, Przemyślu, Przeworsku, Nisku, Brzozowie, Jarosławiu, Hyżnem i Domach Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Iwoniczu, Przemyślu oraz Rudzie Różanieckiej. 

***

Wsparcie seniorów, osób samotnych i chorych było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów, kombatantów i chorych jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, DPS, jak również z organizacjami pozarządowymi. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa