W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Lato w mieście z fontanną czy z placem budowy? [FOTO]

Mielec posiada dwa kwadratowe place w głównych punktach miasta. Rynek Starego Miasta i Plac Armii Krajowej.

W kulturze europejskiej od wieków, aby miasto funkcjonowało należycie zazwyczaj kwadratowy plac, był sercem aglomeracji miejskiej.

Nasze miasto miało nietuzinkową historię, a aktualny plan miasta funkcjonuje od czasów przedwojennych. Po remoncie starówki za czasów prezydenta Chodorowskiego przyszedł czas na zmianę wyglądu płyty głównej rynku, który utworzył tzw. rondo zabaw.

Modernizacja rynku utworzyła powstanie miejsca o charakterze wypoczynkowym z ciekawą fontanną i ławkami. Po awarii zasilania nastąpił długotrwały przestój. Od niedawna ruszył remont, którego prace obserwują liczni mieszkańcy przebywający w pobliżu. Postęp prac realizowanych przez wykonawcę budzi szerokie kontrowersje. Mieszkańcy liczyli, że z nastaniem ciepłych dni prace zostaną zakończone. Jednak kompletny marazm działań remontowych powoduje, że handlowcy umiejscowieni w pobliżu, a płacący czynsze za najem lokali na najwyższym lokalnym poziomie apelują o większy nadzór magistratu, który powinien traktować tę inwestycję jako priorytetową. Czas pandemii nie pomógł w rozwiązaniu problemu, mimo obostrzeń wyłączających fontanny z przestrzeni miejskiej. Według informacji z Urzędu Miasta wykonawca ma 150 dni na realizacje i może wdrożyć tylko tygodniową przerwę. Jak informują nas mieszkańcy, wygląda to tak, że osoba pracująca na budowie godzinami siedzi w koparce wpatrując się w ekran telefonu.

Firma z Rawicza ma wykonać, modernizację techniczną części podziemnej a w niej: elektronika, automatyka, łącza doprowadzenia wody oraz części naziemnej: wymiana płyty, dysz i iluminacji, przebudowa konstrukcji fontanny. Koszt inwestycji wynosi ponad milion złotych i objęty jest 5-letnią gwarancją. Remont rozpoczął się w lutym, a ma zakończyć 30 czerwca. W przypadku przedłużenia terminu wykonawca jest zagrożony karami zapisanymi w umowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa