W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Laureaci „Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej” [FOTO]

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej” zorganizowany przez Fundację Pasieka. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:
1. Antoni Wrażeń – I LO
2. Weronika Konieczna – II LO
3. Oliwia Brach, Klaudia Kapinos – II LO

Gratulacje na ręce uczestników i zwycięzców konkursu przekazał Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła wspólnie z Karolem Grześkiewiczem reprezentującym organizatora konkursu.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne ufundowane przez Powiat Mielecki.

– Wiedza prawnicza jest dziś niezwykle ważna, nawet w codziennym życiu. Wierzę, że dzisiejszy konkurs będzie dla Was zachętą do dalszej nauki, rozwoju i wykorzystywania swojego potencjału – powiedział wicestarosta Andrzej Bryła, gratulując uczestnikom konkursu osiągniętych wyników. Słowa uznania skierował także do organizatora wydarzenia, podkreślając, jak ważne jest podejmowanie działań służących popularyzowaniu wiedzy prawniczej wśród młodzieży. – Gratuluję pomysłu i formy, jaką wybraliście, aby przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z prawem. Liczę, że w przyszłości doczekamy się kolejnych edycji tego konkursu, być może przy zaangażowaniu jeszcze większej liczby szkół i uczniów.

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych w zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem, jak tłumaczy organizator, było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru zawodów prawnych w przyszłości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa