W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim

Nasza Stypendystka

Marzena Olejarz, uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim, znalazła się w gronie 224 uczniów w województwie podkarpackim, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom (szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję
z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.


Dnia 19 grudnia 2018 roku w w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Marzena Olejarz, uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim, odebrała z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty, pani Małgorzaty Rauch, Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zespół Szkół każdego roku może pochwalić się osobą, która za swoje bardzo dobre wyniki bądź wybitne osiągnięcia otrzymuje stypendium. Stypendystka wyróżnia się dużą sumiennością w podejściu do wszystkich zagadnień szkolnych. Jest pracowita, ambitna i odpowiedzialnie myśli o osiąganiu jak najlepszych wyników.

W ciągu czterech lat nauki w szkole brała udział w licznych konkursach. Z racji wybranej szkoły – Technikum Handlowego – jej pasją są konkursy i projekty o tematyce ekonomicznej. W tej dziedzinie czuje się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, m.in. wyróżnienie w Międzynarodowym Polsko – Ukraińskim Konkursie na esej w zakresie nauk społecznych: politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, czołowe miejsca w konkursach: Poznaj swoje prawa w pracy czy Warto wiedzieć więcej
o ubezpieczeniach społecznych. Ale nie tylko ekonomia jest mocną strona Marzeny.

Z powodzeniem realizuje się też w innych dziedzinach: humanistycznych, czy przyrodniczych. Dzięki swojej pracy osiągnęła najwyższą średnią w szkole i zasłużyła na nominację do Stypendium.
Uczennica bierze także aktywny udział w innych szkolnych inicjatywach. Z zapałem angażuje się w akcje wolontariatu organizowane w placówce. Włącza się we wszystkie szkolne uroczystości i imprezy. Jest przedsiębiorcza, pełna pomysłów i zaangażowania.
Zespól Szkól jest szkołą, która ma swoją historie i wpisuje się w koloryt lokalny gminy.

Z powodzeniem funkcjonuje już od wielu lat kształcąc młodzież w wielu kierunkach – humanistycznych, ekonomicznych, informatycznych i zawodowych. Uczniowie osiągają duże sukcesy w wielu dziedzinach – z powodzeniem biorą udział w konkursach, projektach, realizują swoje marzenia i ambicje.
Dla ambitnych uczniów – których nie brakuje w naszej szkole – mamy propozycje licznych konkursów i projektów, w których mogą sprawdzić swoja wiedzę, zmierzyć się
z uczniami z innych szkół, a niejednokrotnie osiągnąć sukces na stopniu powiatowym czy wojewódzkim. Najzdolniejsi uczniowie mają możliwość starania się o stypendia – które są pochwałą ich ciężkiej pracy, wysokich ocen i ambicji. Nasi uczniowie dostają prestiżowe, ogólnopolskie stypendia – Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Fundacji Efekt Motyla.

Wszystkim stypendystom, a szczególnie Marzenie, gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na egzaminach zarówno zawodowym jak i maturalnym.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa