W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Laureatki eliminacji krajowych

Uczennice Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu – Żaneta Skoczylas i Katarzyna Soja – zostały laureatkami eliminacji krajowych do IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego.

Zadaniem każdej z dziewczyn było napisanie obszernej pracy interpretacyjnej dotyczącej wybranych motywów tematycznych zawartych w utworach autora Murów. Jury, złożone m. in. z pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wysoko oceniło teksty obu uczennic i zaprosiło je do finału, który odbędzie się 25 marca w siedzibie Centrum Młodzieży w Krakowie. Warto podkreślić, że oprócz mielczanek do kolejnego etapu zmagań zakwalifikowało się jedynie sześć osób z całego kraju. Żaneta i Kasia otrzymały gratulacje od dyrektor ZS – pani Lidii Gereło. Opiekunem uczennic był polonista, Dariusz Dudek.

Zadaniem każdej z dziewczyn było napisanie obszernej pracy interpretacyjnej dotyczącej wybranych motywów tematycznych zawartych w utworach autora Murów.

Jury, złożone m. in. z pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wysoko oceniło teksty obu uczennic i zaprosiło je do finału, który odbędzie się 25 marca w siedzibie Centrum Młodzieży w Krakowie. Warto podkreślić, że oprócz mielczanek do kolejnego etapu zmagań zakwalifikowało się jedynie sześć osób z całego kraju. Żaneta i Kasia otrzymały gratulacje od dyrektor ZS – pani Lidii Gereło.

Opiekunem uczennic był polonista, Dariusz Dudek.

Zobacz też...