W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Sport

Legenda Stali Mielec Marian Kosiński nie żyje

Dziś rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Marian Kosiński – legendarny piłkarz Stali Mielec, dwukrotny mistrz Polski. W wyniku choroby stracił nogę.

Marian Kosiński urodził się 4 grudnia 1945 roku w Tarnowskich Górach. Do Mielca trafił w momencie budowy najsilniejszej Stali w całej historii. W sezonach 1970/71-1979/80 wystąpił w 263 spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej, w których strzelił dwie bramki.

W barwach Stali Mielec dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski – w sezonach 1972/73 i 1975/76. W sezonie 1974/75 wraz z drużyną zdobył wicemistrzostwo Polski, a w sezonach 1973/74 i 1978/79 brązowy medal.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej ukończył studia, został trenerem i nauczycielem. Jako trener poprowadził Stal w kilkudziesięciu meczach, po raz ostatni w 1990 roku. Był także trenerem Karpaty Krosno.

75-letni legendarny „stalowy” obrońca Stali Mielec był wychowankiem Gwarka Tarnowskie Góry. W barwach Stali Mielec grał z numerem 3 na koszulce. Po zakończeniu pracy trenerskiej pracował w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu jako nauczyciel wychowania fizycznego. Był jedną z legend podkarpackiego klubu, znalazł się w Jedenastce Wszech Czasów Stali Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa