W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Legendarne BRAThANKI zagrają na Dożynkach Powiatu Mieleckiego

Już 4 września zapraszamy na tegoroczne Dożynki Powiatu Mieleckiego. Wydarzenie odbędzie się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych.

Dożynki jak co roku zgromadzą reprezentantów wszystkich dziewięciu gmin powiatu mieleckiego wraz z tradycyjnymi, misternie wykonanymi wieńcami. Ich poświęcenie odbędzie się podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony. Początek mszy zaplanowano na godz. 14:00 w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Sprzed kościoła grupy wieńcowe przejdą na tereny zielone przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie od godziny 15:30 trwać będzie oficjalna i artystyczna część imprezy. W programie zaplanowano m.in. okolicznościowe przemówienia, prezentacje gmin powiatu mieleckiego, konkursy dla publiczności oraz liczne atrakcje muzyczne.

Muzyczna uczta

Gwiazdą wieczoru będzie zespół BRAThANKI działający na polskim rynku muzycznym od 1998 roku, wykonujący muzykę z pogranicza folku, popu i rocka. Grupa ma na swoim koncie sześć albumów i wiele hitów znanych szerokiej publiczności – jak choćby „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi”, „Siebie dam po ślubie” czy „Modliła się dziewczyna”. Od 2009 roku występuje w niezmienionym składzie: Agnieszka Dyk – śpiew, Janusz Mus – akordeon, Piotr Królik – perkusja, Grzegorz Piętak – gitara basowa, Stefan Błaszczyński – flet, Adam Prucnal – skrzypce, instrumenty klawiszowe, Wiktor Tatarek – gitara. Koncert BRAThANKów rozpocznie się o godzinie 19.

Tuż po nim wszystkich uczestników imprezy zaprosimy do udziału w zabawie tanecznej z zespołem Randez-Vous. Początek tego wydarzenia ok. godziny 21.

Trwa nabór wystawców

Warto podkreślić, że na tym nie koniec zaplanowanych atrakcji! W trakcie imprezy mieszkańcy będą mogli skosztować dobrego jedzenia, odwiedzić strefę z atrakcjami dla najmłodszych czy skorzystać z szerokiego asortymentu, z jakim na dożynki przyjadą lokali wystawcy. Nabór wystawców potrwa do 19 sierpnia. Mamy jeszcze wolne miejsca! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami współpracy TUTAJ i wypełnienia karty zgłoszeniowej.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy!

– Wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które po dwuletniej przerwie powraca w nieco odświeżonej formie – przekazuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Największą z nowości będzie miejsce imprezy. – Wychodząc w powiat, liczymy w szczególności na integrację jego mieszkańców. Docelowo chcielibyśmy, aby w przyszłych latach dożynki rotacyjnie mogły odbywać się także w innych gminach powiatu mieleckiego. W końcu to przede wszystkim święto wsi, w których produkuje się żywność – podkreśla starosta. – Liczymy, że każda z gmin będzie miała w przyszłości okazję promować się w roli współgospodarza powiatowego święta – zapowiada.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Tygodnika Regionalnego Korso, Wieści Regionalnych, Radia Leliwa oraz portali: hej.mielec.pl, W cieniu jupiterów i promocja.mielec.pl.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa